| Mihaela2022 a întrebat:

As vrea să mă convingeți cum e zodia vărsator?
Tata e varsator și e violent se enerveaza aiurea și e zgârcit, are salariul mare dar nu cumpăra nici măcar o pâine.

Toate lucrurile mele sunt cumpărate de mama cu toate că are un salariu mic.
Tata e foarte prudent.
Până la 18 ani nu m-a lăsat sa îmi fac prieten.
E normal să se comporte așa? Are vreo legătură cu zodia?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu are nici o legătură cu zodia! Ține de educația primită și ce a văzut în copilărie.
Mai grav este că mama dumneavoastră din motive personale nu a divorțat și a trebuit să suferi psihic, fizic.
Poate vei găsi pe cineva care să te elibereze din iadul actual!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Are legatura cu educatia si altele. Ce face cu banii? Maica-ta ce pazeste? Stau impreuna doar de sanchi? Mi se pare mai mult decat penibil genul asta de comportament de TRINTOR. Nu conteaza ca are salariu mare si cit o fi muncind, dar abordarea asta de care zici tu e fix de TRINTOR. P.S. Am dreptate ca lucreaza in armata? Mai stiu cateva cazuri de militari care se suprapun cu descrierea ta intr-o mai mare sau mai mica masura... P.S. Faptul ca parintii nostri fac chestii timpite nu inseamna sa ii scuzam ca sunt parintii nostri ci sa discutam cu ei si sa incercam sa ii indreptam. Daca sunt dobitoci sinistri, atunci asta sunt. La unele faze i-am mai adus si eu pe ai mei pe calea cea buna cu una-alta, la altele nu. Oricum, pentru multi dintre cei care ma cunosc am niste parinti de nota 10. Nu or fi ei perfecti, dar macar se mai straduiesc cu una-alta si le sunt dator cu multe chestii.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu cumpără nici măcar o pâine atunci ce mănâncă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ţine atât de zodie cât ţine de genetică, educaţie şi moralitate.

| IoanaMaria12345678910 a răspuns:

Eu am 20 de ani și tot nu ma lasă sa am prieten laughing

| irezistibilul a răspuns:

Cu zgarcirea nu ajungi nicaeri. Daca munceste si nu cumpara nimic, nici de mancare, la ce mai munceste? Ca sa tina banii de o parte sa se umple de praf? Saraca mama, dupa ce ca mai are si salariul mic trebuie sa cumpere tot ea necesarul pentru a supravetuii. Ar trebuii sa fie invers, ca tatal tau sa fie mai putin zgarcit si mai mult de ajutor la treburile necesare pentru a merge inainte? Ai putea sa ii spui tu asta lu tatal tau, sau sa vorbesti cu mama ta sa il dezghete putin pe tatal tau. Daca il doare in fund de ce ii va spune mama ta, inseamna ca nu prea a facut o alegere buna mama ta cand l-a ales pe el ca sot, fara suparare. Intr-o relatie este necesar ca doua persoane sa se inteleaga, sa se ajute unul pe altul, sa se iubeasca, Nu sa fie zgarcit, sa se enerveze aiurea, pai daca intr-o zi mama ta se enerveaza cu tatal tau si tu nu esti acasa si tatal tau ridica mana la mama ta? Poate nu stii, dar noi barbatii uneori nu putem sa ne controlam si ne eliberam. Daca are salariul mare trebuie sa iti dea si tie niste banuti acolo sa ai im buzunar, esti mare banuiesc, ai nevoie de niste banuti pentru tine acolo in buzunar pentru cand iesi cu prietenele. Ai putea sa ii spui si tu asta, daca nu iti da nimic inseamna ca nu prea ii pasa de voi, si se gandeste in special la el insuti. Nu functioneaza asa, in familie trebuie sa ajute si el, nu trebuie sa faca tot mama ta avand in vedere ca are si salariul mai mic. Vorbiti cu el, amandoua, daca nu prea ii pasa luati o decizie amandoua si explica-i mamei ta ca nu e normal sa fie asa zgarcit tatal tau si sa faca tot mama ta.

| helloitsme15 a răspuns:

Sunt varsator si da suntem zgarciti (însă n are legatura cu zodia ) dar gândește te ca iti vrea binele! Am văzut o intrebare de pe TPU. ca o fata voia să se răzbune pe taica su ca o bătea. Sunt alți tați care beau. Alții care își traumatizată copii sau își lasă fetele libere rămânând gravide, violate. Ingrozitor. Esti norocoasă( dacă nu face ceea ce ti am zis mai sus) Este normal sa se comporte asa dar in legatura cu banii nu trebuie sa ti faci griji. Ei își gestionează banii tu încearcă să ai grijă de banii tai si de viitorul tau.cat despre zodia varsator e mișto. Sunt o groaza de suite uri care caracterizează această zodie, femeie sau bărbat. Eu zic doar că suntem sinceri si foarte protectivi cu cei pe care îi iubim.și poate părem reci dar nu stii ce iubareti putem fi! Ne implicam mult si recunosc poate ne implicam mai mult în sprijinul si rezolvarea problemelor apropiatilor decât de problemele noastre.