| Traiescpepamantromanesc a întrebat:

Aseară, pe la ora 8 jumate.
Am vrut să mă spanzur, dar a venit tata in camera si m-a oprit.
Motivele sunt multe.
1. Nu mă înțeleg cu părinții, mai ales cu mama.
2. Acum cateva zile am primit niste mesaje si poze de la un prieten precum ca l-a vazut pe "cel mai bun prieten" al meu, cu iubita mea, cu care am stat impreuna 1 an si 2 luni.
Cica au urcat in masina si au mers acasa la el. El fiind singur acasa.
Nu vreau sa ma gandesc ce s-a intamplat acolo.
Deja mi-e rau numai cand ma gandesc.
Ma rog.
Grupul de prieteni ma trateaza ca pe ultimul gunoi.
M-au pus pe Facebook impreuna cu un mesaj:
Vand gunoi, pute rau, il dau gratis.
Vreau sa ma spanzur si acum dupa ce postez asta.
NU MAI POT!
Ajutor.

Răspuns Câştigător
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Si astea-s motive sa mori ca fraieru?!

1 - Nu te intelegi cu parintii aia e, mergi mai departe cum este si gata, stai de vb cu ei si vezi ce se intampla, poate cine stie ce faci si tu de nu te intelegi.

2 - Si daca prietenu tau s-a dus cu iubita ta, gata, ia alta, da-o dracu pe aia, inseamna ca nu te iubeste, ce e mare chestie? S-au f, ce sa fie acolo, e clar. Nu-ti mai fie rau ca n-are de ce, multi oameni se f cu altii care-s deja cuplati.
Daca nu mai e iubita ta, nu conteaza ca s-a dus, ce mai conteaza? Ca nu mai e iubita ta.
Daca era in continuare iubita ta si s-a dus, e valabil ce am zis, lasa-o dracu.

3 - Si daca niste prosti de pe Facebook nu dau doi bani pe tine, ce treaba ai tu? Da-i dracu!

Vezi de viata ta, nu mai avea tu treaba cu altii, cu iubite care nu te iubesc si altele de genu.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai baga in seama toate prostiile. Nu te cred ca ai vrut sa faci asta.

| Mosotti a răspuns:

Sa nu mai incerci sa te spanzuri si pentru alt motiv, pe langa ca n-ai motive, ca ramai dracu paralizat pe viata! Multi au ratat si au ramas paralizati de la gat in jos. Vrei sa fi o leguma toata viata pentru niste idioti care nu dau 2 lei pe tine?! Pe langa ca te distrugi, le mai dai si satisfactie, or sa zica "ia uite prostu ce facu..hahaha".
Si iubita zice asa, si aia de pe FB.

Adica nu e normal sa faci ce ei n-ar face in locul tau! Fi tu mai destept ca ei, nu le da satisfactie, arata-le ca esti superior lor, ignora-i! Ca asta doare cel mai tare.
Chiar daca te insulta, ignora-i. Ca dupa ce vad ca nu raspunzi la provocari, se vor potoli.

| cfrtobias a răspuns:

Cum iubita ta, ca e fosta? face ce vrea ea

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| AndreeaWTS a răspuns:

Nici n-ai împlinit 20 de ani.
Ai in fața cel puțin 50 de ani în care viața îți poate oferi multe... nici măcar nu-ți poți imagina câte îți poate oferi.
Vremurile de acum nu vor mai fi decât o amintire ștearsă...
Dar tu vrei să te spânzuri.
Să mori ca prostul.
Asta e.

| Mosotti a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Asta am zis si eu, sa-si vada de viata lui si sa i se rupa de toti ceilalti! Si daca nu se intelege cu parintii, va pleca de acasa dupa un timp si tot asa, are viata inainte.
Desi face el ceva de nu se intelege cu ai lui, nu stiu si varianta parintilor ca sa-mi fac o parere corecta.

Iar cu iubita auzi la el sa-i vina rau daca s-ar gandi la ce au facut aia acolo, pai ce au facut, s-au sexat, n-au facut nimic rau ca sa te socheze, aia e, alta la rand!
Sa fie multumit pentru timpul cat a fost bine, ca, cu ala a ramas si e ok, nu e nici o problema, nu e musai sa stai cu ea 1000 ani.