| SadBoyForever a întrebat:

Astazi am facut ceva ce sper sa nu regret. crying

Dar sa incep cu inceputul:

Sunt in ultimul an la liceu clasa a-13-a si inca dintr-a 9-a am avut probleme cu niste baieti din clasa.

Am rezistat pe a-9-a, insa pe a 10-a i-am spus nasului meu care lucreaza acolo si dupa ce am vorbit si cu dirigintele m-au lasat in pace.

Au trecut 3 ani de atunci si chiar ma bucuram ca nu am mai avut probleme cu ei.

Insa de doua saptamani am inceput din nou sa am probleme cu ei.
Dadeau in mine in fiecare zi, ma loveau cu picioarele, cu pumnii si nu am mai rezistat si vineri acum am sunat-o pe mama cand eram in pauza la scoala si i-am zis ca nu mai suport.

I-am spus ca desi au venit la scoala, cei de la mine din clasa continua sa imi faca probleme sad

Insa astazi, cand am venit la scoala, totul mergea bine pana la pauza mare, cand dupa ce s-a sunat de intrare si eu am intrat in clasa s-au luat de mine mai multi din clasa, practic nici nu pot sa va explic ce mi-au facut sad

Insa dupa ore am facut ceva ce sper sa nu regret si din cauza caruia imi simt amenintata viata.

Am mers la politie si am facut plangere insa mi-e mi-e frica de ce as putea pati maine crying mi-e teama ca pot sa imi pierd viata pentru ca cei care sunt cu mine in clasa sunt niste nen0r0citi fara pereche.

Cei pe care i-am spus si care sunt lideri in clasa la mine, adica ceea ce spun ei, toti executa s-au luat de mine impreuna cu alte cateva persoane de la mine din clasa, m-au scuipat, si sincer sa fiu mi-e teama de ce s-ar putea sa patesc maine sad va implor! Dati-mi un sfat! Ce as putea face?
Maine ma gandesc cu teama ca atunci cand o sa intru in clasa o sa ma bata iar rau de tot crying!

Pe director si pe diriginte nu ma mai pot baza deoarece oricum nu au facut nimic, asa ca m-am gandit sa aleg singura varianta care mi-a mai ramas, aceea de a face plangere la politie.

Maine insa mi-e teama sa nu fiu batut, taiat s-au altele de catre nen0r0citii acestia care sunt cu mine in clasa crying cum as putea face sa fiu sigur ca nu voi pati nimic adica, atunci cand v-a afla ala ca am facut plangere la politie impotriva lui, ma va omori in bataie pentru ca aproape toata clasa e de partea lui, va IMPLOR din suflet, dati-mi un sfat ce as putea sa fac crying VA ROG! Mi-e teama pentru viata mea!

17 răspunsuri:
| Lisadream a răspuns:

Suntem in 9 azi, nu ai mai postat nimic, cum au fost ultimele 2 zile?

| SadBoyForever explică (pentru Lisadream):

Astazi de dimineata la ora 9 am fost cu mama si cu tata la politie, deoarece am facut plangere cu 3 zile inainte in legatura cu baiatul acela de politist care nu ma lasa in pace.

Am fost la politie cu mama si cu tata, el a fost cu tatal lui si i-am zis tatalui sau ca el nu ma lasa in pace si dupa peste o ora de discutii, am plecat, eu acum sper sa ma lase in pace, dar parca mi se face cat de putin frica cand ma gandesc ca maine iar voi merge la scoala.
Ce crezi? Acum ca parintii mei au vorbit si cu tatal lui care e politist, crezi ca ma va lasa in pace? Eu i-am zis tatalui sau tot ce mi-a facut si tatal mi-a zis mie si parintilor mei ca nu o sa-mi mai fac nimic, dar eu sper ca maine sa nu patesc nimic la scoala. Oricum, eu iti multumesc pentru toate raspunsurile date. M-ai ajutat mult.

| Lisadream a răspuns (pentru SadBoyForever):

Daca tatal lui ti-a spus ca nu iti va face nimic, inclin sa cred ca asa va fi. Cu plangerile pe care i le faci la politie poate sa isi strice viitorul acest baiat. Cred ca doar tatal lui poate sa ii bage mintile in cap. Ma gandesc ca si lu nenea politaiu' ii e rusine de situatia creata de fiul lui, mai ales fata de parintii tai. Eu zic sa mergi linistit la scoala, nu ai de ce sa iti fie frica. Nu cred ca se va mai lua de tine. Evita-l pe respectivul. nu cred ca se va atinge de tine fizic, poate doar sa faca glume proaste sau sa te jigneasca. Dar eu zic sa nu raspunzi la provocari pentru ca le alimentezi si va continua. Ignora-l. Vreau sa iti spun ca ma bucur foarte mult ca ai luat atitudine si nu ai stat degeaba. Atat timp cat acceptati sicanarile celor smecheri...ele vor continua. Numai bine! P.S. Sa nu arati ca ti-e frica...incearca sa pari stapan pe situatie.- fizicul te poate ajuta- postura corpului.

| ღClauuღ a răspuns:

Doamne deci imi pare foarte rau pentru situatia ta foarte nasoalastraight face chiar nu mi-as dori sa fie nimeni in locul tau! Eu zic ca la prima ora sa vi fix cand se suna ca sa nu aiba ce sa iti faca inainte de ora, iar in pauze incearca sa stai mai pe langa profi pana cand o sa ia politia atitudine. Daca nu poti atunci stai si tu prin locuri mai populate.PS:ai scris clasa a 13-a

| SadBoyForever explică (pentru ღClauuღ):

Chiar sunt in clasa a 13-a, deoarece sunt la seral, si am facut 3 ani de sam si dupa aceea mai trebuie sa fac 2 de liceu. Revenind la subiect eu chiar intru la 8:00 in clasa, adica imediat dupa ce se suna si cum iese profesorul din clasa o rup repede la fuga, dar ceea ce e nasol, e ca nimeni din clasa nu e prieten cu mine, eu am note bune si m-au cam izolat aproape toti sad. Oricum, crezi ca am rezolvat ceva prin plangerea aceea depusa la politie, s-au mai mult mi-am facut rau crying?

| ღClauuღ a răspuns (pentru SadBoyForever):

Eu zic ca ai facut bine daca ai facut plangere,stai linistit cineva tot trebuie sa se ocupe de ei! daca directorul,dirigintele sau parintii tai nu au ce sa faca,politia e cea mai buna alegere! Stai linistit,totul se va rezolva, maine e o noua zi, o noua exprientalove struck.

| alonet a răspuns (pentru SadBoyForever):

Si la mine in clasa a fost o echipa de derbedei numai ca eu am mers cu mama la scoala, (mama a lucrat la proba de robineti in Armatura si a mers la sedinta cu parintii si elevi cu o gura cat toata scoala si cu amenintari directe la copii aia), ca idee mama l-a scos din cateva belele si pe tata tot in situatii de bataie) oricum suna la 112 in cazul in care te mai agreseaza si daca faci apel la 112 si te prezinti sunt obligati sa vina sa ia declaratii (inchide-te in baie pana vine politia sau mergi direct in biroul directorului fi cu tupeu in situatii de genu)

| IMC90 a răspuns:

Stai linistit, politia nu-i citeaza imediat sa dea declaratii, unde te crezi, in Germania? laughing Habar n-am cand ii va cita, insa tu nici n-o sa-ti dai seama ce te-a lovit... (si nici ei ca veni vorba, o sa-i ia ca din oala)

Oricum, daca nu ai martori nu ai nici o sansa sa treci cu plangerea aia, macar un certificat medico-legal sa fi avut la mana, si tot era ceva (desi, fara martori si ala este destul de neeficient).

| DamiPapucii a răspuns:

Pai vb din seara asta cu politia.Si maine sa vina la scoala sa rezolve problema.Sau nu te du la scoala sau shimba liceul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te mai duce la scoala si adreseaza-te unui post de televizune din cele nationale.

| OpenMindedGirl a răspuns:

Ionut, te rog sa nu te duci la scoala! Asteapta sa vezi ce face politia cu ei. Sunt nebuni, tu esti baiat destept. Vad ca nu faci greseli gramaticale si te exprimi clar, deci aia sunt invidiosi ca ai in cap ceva si ei zero.
Cu nebunii nu te pui...e foarte bine ca te-ai dus la politie. Nu stiu ce ti-au facut in clasa, imi pare rau sa aud ca este atat de rau incat sa nu poti explica. Ce nemernici.
Nu te du la clasa. Iti tin pumnii si-am sa ma gandesc la tine, sper sa ne anunti cand totul e bine. Doamne fereste.
NU TE DU LA SCOALA!

| OpenMindedGirl a răspuns:

Stiu ca este "far-fetched" ideea asta, dar eu zic sa trimiti o scrisoare televiziunilor, sa stie o lume intreaga cat de nemernici sunt unii si prin ce chinuri traiesc unii elevi. Televiziunea e mereu interesata in cazuri de acest gen. In felul asta ajuti si alti copii in situatia ta.

| SunIsUp4ever a răspuns:

Buna Ionut, te-am ascultat de la inceput pana la capat si vreau sa-ti spun ca esti cu adevarat un om care gandeste rational, vreau sa-ti spun ca nimeni nu trebuie tratat astfel, asculta de ce iti spun acum.maine cand ajungi la scoala nu intra in clasa, inceearca sa stai ascuns undeva pana ce profesorul/profesoara v-a intra in clasa dupa care cand se va temrina ora du-te direct la cancelarie si povestestele provesorilor exact ce t-i sa intmplat de la sfarsit pana la capat, fa-o astfel incat sa pari foarte convingator ca nu mai rezisti si nu mai tolerezi asa ceva si le sugerezi exmatricularea sau scaderea notei la purtare celor 2, politia te va crede daca pari convingator, asculta ce zic, maine e o zi noua daca u vrei poti pune capat lucrurilor acestea pentru ca esti un om nu un animal, pana si animalele sunt protejate de lege dar un om nu? unde naiba traim? Ai incredere in mine si asculta ce am spus, tu iti maniupulezi viata, nu altcineva! O seara linistita...

| Ricoche a răspuns:

Maai, acum si cu politia e cu dus-intors, daca taica-su este politist... degeaba ai facut plangere. si acum acum 2 saptamani am patit o chestie asemanatoare, iar politia mi-a zis ca nu ma poate ajuta cu nimic... eu m-am mutat la alt liceu, eu as zice mai intai sa porti o discutie cu ei, sa vezi ce mama naibii au cu tine, altceva nu prea ai de facut.

| VladuTsz a răspuns:

Ionut...dar tu nu le faci lor nimica sau in clasa nu ii enervezi cu nimica. Daca tot zici ca toata clasa e importiva ta trebuie sa le fi facut ceva ca e imposibil sa sara toata clasa pe tine asa din senin.gandeste-te bine!

| raton78 a răspuns:

Daca esti buna cu ei sfatisface-i!

| tgoyuly a răspuns:

Orice ai pati baietii aia o incurca cu politia.chiar daca nu sunt ei cei care te bat /sau altceva tot ei sunt cei care vor fi luati la raspundere. Si nu cred ca nu chiar atat de. adica doamne e o institutie scolara nu centru de mafioti. incearca la Director pot fi sanctionatiwinking