| anonim_4396 a întrebat:

Astazi este ziua mea si pur si simplu ma simt singur, trist si gol pe dinauntru. E un sentiment ciudat, de abandon, de nevoia de a apartine cuiva si totusi al nimanui. Cumva am reusit sa-i alung pe toti din viata mea si cred ca asta ma face sa ma simt atat de rau. Voi cum cum reusiti sa treceti peste? Ce va face sa mergeti mai departe?

14 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Decât prost însoțit, mai bine singur. Dacă îți definești viața și valoarea doar în raport cu alții, așa pățești.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

La multi ani! Cu bucurii!
Imi amintesc de anii dinainte de 1989. Colegii, vecinii, prietenii, toti cei care stiau te cautau si iti faceau o mica surpriza, un mic cadou. La scoala sau la locul de munca, sa fi vrut sa treci neobservat si tot nu puteai. Venea dirigintele sau seful de la resurse umane si spunea: azi e ziua lui cutare. Imediat se strangeau bani. Si se lua un cadou. Urma (adus de sarbatorit, sau tot din cheta colegilor) o sarbatoare cu bomboane, torturi, aperitive, ce se putea si se ghicea.
Astazi lumea este egoista. Individualista. Proaste obiceiuri.
Cel mai frumos raspuns de aici este al lui Sadrian46. Considera-l cadou de ziua ta.
Si nu uita pe viitor: decat prieteni falsi sau care sa te indrume gresit (Decât prost însoțit), mai bine iti faci singur micile bucurii.
Inca o data, LA MULTI ANI!

| anonim_4396 explică (pentru Vântulalb):

Tin minte cum se faceau gratarele inainte, erau cate 10-15 persoane, acum fiecare cu sotia/prietena si atat.

| Danny28 a răspuns (pentru Vântulalb):

Ce frumos suna. Pacat ca sunt nascut in 2001 si nu am avut parte de asa ceva. Cand eram la liceu si se aflase ca e ziua mea, am fost luat peste picior. Sunt nascut intr-o generatie de cretini.

| Vântulalb a răspuns (pentru Danny28):

Din pacate, asa este generatia asta.
Sa speram ca se va schimba ceva in viitor.

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect! Asa era.

| Danny28 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu se va schimba nimic. Generatia mea e o cauza pierduta. Am vazut prea multe pentru a mai crede in vreun miracol.

| Vântulalb a răspuns (pentru Danny28):

Trist.
Si totusi, s-ar putea face ceva daca oameni ca tine s-ar mobiliza sa-i adune si sa-i schimbe in bine pe tineri.

| CleanHeart a răspuns:

La multi ani cu intarziere
Are și singuratatea asta ceva frumos, te ajuta sa te cunoști și să devii puternic și nu îi alungă chiar pe toți, un om, 2 de încredere ai nevoie langa tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti singurul, patesc asta de multi ani, de ziua mea mereu beau singur.

| MareanN a răspuns:

La multi ani bro, capul sus. pe mine ma face sa mers mai departe iesind noaptea in oras, spaland masina, iesind in club. te pup si ai grija de tine rege. nu uita ca pierzi doar daca renunti

| Înteleptulfilozof a răspuns:

Era o vorbă renunță ca să reușești, deci părerea mea e că trebuie să te oprești din a te gândi ca ești singur să te focusezi pe tine și celălalte vin de la sine doar gândește-te la ce îți zic, oamenii care lucrează la ei au valoarea iar asta caută lumea în general valoarea cuiva încearcă să îți găsești talentul și exploateazăl și restul vor veni de la sine. Nu te impacienta nu fi trist dacă vrei o soluție rapidă ca să nu te simți singur azi dut
e la Mall și caută persoane de exemplu cineva care citește cartea care îți place sau cineva care joaca sportul tău prefera bagăte și tu chiar dacă nu ști să joci înveți oamenii nu sunt atât de răi cum par.

| Trandafir99 a răspuns:

La mulți ani! Sunt sigura ca persoanele potrivite vor veni in viata ta. Daca te respecta si te ajuta la greu, ai grija sa nu le dai drumul. Pana atunci, bucura te ca este ziua ta, o celebrare ca existi si ai oportunitatea sa intalnesti oameni si sa ai experiente care sa te faca sa simti ca traiesti.