| Alexandra_Ioana_1998_dGKR a întrebat:

Astazi mi s-a intamplat ceva foarte dubios.Este un baiat la mine in liceu in clasa a12a pe care il simpatizez, eu fiind clasa a9a.Am stoackerit ceva vreme pentru ca voiam sa ii aflu numele, iar acum cand m-am oprit din tot si doar intalnindu-ma random cu el prin autobuz sau prin liceu, se comporta foarte ciudat..am impresia ca si-a dat seama ca a fost urmarit. Mentionez ca nu l-am urmarit nici pana acasa si nici nu i-am facut poze.Am reusit sa fac o singura poza,doar atat.
Astazi,spre exemplu am trecut pe langa el si pe langa prietenii lui,iar unul dintre el a spus UITE-O, CE E MA, NU O MAI RECUNOSTI? In momentul ala eram singura fata care a trecut pe langa ei, deci nu era posibilitatea sa vorbeasca de alta fata.
In autobuz m-am facut ca nu il vad pentru a nu se simti din nou fara motiv, urmarit, dar am observat ca se uita in directia mea cu coada ochiului.
Imi poate spune cineva ce se intampla?

9 răspunsuri:
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Cum au specificat și ceilalți utilizatori, nu ai de unde sa știi exact direcția în care el a privit în autobuz.
Însă, după părerea mea probabil ai fost puțin prea,, vizibila,, dacă pot sa spun asa, în a cauta informații, detalii despre el.
E posibil ca cineva sa te fi văzut când ai făcut poza, sau e posibil ca ceilalți sa îți observe comportamentul în preajma lui și de acolo sa deducă ei ca ție îți place acel băiat, altfel nu îmi pot explica acea replica a băieților. Sau mai exista posibilitatea ca în urma ta sa se fi aflat alta fata pe care acei băieți o cunoșteau.
Sunt multe variante de luat în calcul.
Însă dacă îți place de el, ar trebui sa vorbești cu el direct. Mărturisește-ți sentimentele și asa măcar vei ști cum sta treaba. Și astfel vei evita sa îți irosești niște clipe prețioase doar pe o persoana! Mereu am încurajat acest lucru, pe care eu nu am avut curajul sa îl fac și pe care îl regret non-stop. Dar asta e viata merge înainte.
Daca sentimentele nu vor fi aceleași, tu sa nu fii demoralizata și sa spui,, gata, am terminat cu dragostea etc,, dimpotrivă sa nu iei acea întâmplare ca pe ceva super rușinos, ci ca pe o lecție de viata. Acea situație te va maturiza și mai mult.
Numai bine! Mult succes! Și capul sus, fără riscuri nu poți câștiga nimic nu?

| Alexandra_Ioana_1998_dGKR explică (pentru ANAHsneaman):

Am incercat sa vorbesc de la inceput cu el, si a observat asta, am avut multe momente in care ma duceam spre el convinsa ca o voi face dar niciodata nu ma duceam pana la capat.Mereu mi-a fost frica de reactia lui si ce ar putea spune

| ANAHsneaman a răspuns (pentru Alexandra_Ioana_1998_dGKR):

Bună!
Știi cum se zice! Nu riști nu castigi! Asumați acțiunile. Asumați consecintele. Te încurajez sa vorbești cu el!
Fără frica!
Și dacă nu va fi sa fie ceva asta e, nu e un capăt de drum.
Macar nu ai regrete, îți poți concentra atenția asupra altei persoane, nu pierzi clipe prețioase după o una singura! Și asa dacă el e întra 12-a, nu va mai vi în aceeași unitate de învățământ cu tine! Deci ce ai de pierdut?
Hai știu ca poti! Fii cu puțin mai mult curaj! Va fi bine!
Numai bine! Multa bafta!

| RAY a răspuns:

Nu cred ca un baiat se plange cand o fata il urmareste din contra cred ca i place, adica e amuzant asta, dar, de ce nu vorbesti cu el macar pe Facebook? te rog eu sa nu visezi la nunta cu el, trebuie sa te gandesti ca trebuie sa oferi sex daca vrei iubit, daca nu vrei nu te baga aiurea in relati

| Alexandra_Ioana_1998_dGKR explică (pentru RAY):

Noi nu ne cunoastem deloc, doar ne privim reciproc cand ne intalnim pe holul liceului sau in curte, in rest nimic.Am observat ca se uita la mine cand eu nu vad sau sunt intoarsa cu spatele

| RAY a răspuns (pentru Alexandra_Ioana_1998_dGKR):

Poate i place de fundul tau

| Andreeush a răspuns:

Nu ai de unde ști cu exactitate dacă se uita după tine.
Așteaptă și vezi dacă te caută el.

| Raven a răspuns:

''si nici nu i am facut poze.Am reusit sa fac o singura poza, doar atat.''
Te contrazici, n-ai făcut poze fiindcă n-ai reușit să faci decât una, nu fiindcă n-ai fi vrut. Mie mi se pare penibil/patetic dar mă rog, altă generație, probabil...
E posibil ca în timp ce tu-i făceai poze să te fi văzut cineva care îl cunoaște și să-i fi spus.
Pentru că, într-adevăr, faptul că se uita la tine ar putea fi întâmplător însă nu și replica prietenului lui care clar se referea la tine. N-ai fost atât de discretă pe cât credeai în timp ce-l hărțuiai așa că te-ai făcut de baftă. Rămâne de văzut dacă el o să se considere flatat de obsesia ta ori nu. Eu, în locul lui, n-aș fi.

| Flavour19 a răspuns:

Sindromul boboacelor
Cel mai bine ar fi sa il lasi sa invete pentru BAC, iar tu, daca tot ai nevoie de iubit, cauta-ti pe cineva de varsta ta