| Sara2 a întrebat:

Ati accepta daca v-ati casatori sa locuiti intr-o casa unde mai locuiesc deja inca 2 familii? sa fiti a 3 familie? apt cu 3 camere fiecare intr-o camera, baie si bucatarie universala

22 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

ăh... de bunăvoie şi nesilit de nimeni? N-ai specificat în ce condiţii.

Abh
| Abh a răspuns:

Ma vad nevoit sa-l secondez pe mg, pui confortul deasupra dragostei cu atata usurinta incat cea din urma isi pierde semnificatia. Evident ca in conditiile astea mai bine stai acasa, nu ai niciun motiv sa te chinui.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu.In nici un caz happy Nu suport asta big grin

lolita
| lolita a răspuns:

Greu de zis deoarece noi de la inceputul relatiei am locuit singuri. dar daca nu ar fi fost cazul probabil as fi acceptat. in general cand intemeiezi o familie incepi totul de jos nu-ti da nimeni pe tava, casa, masa etc. cu timpul totul se rezolva, va veni si casa si locuitul singuri etc.in dragoste trebuie sa faci anumite sacrificii.

lolita
| lolita a răspuns:

Daca situatia se refera la locuitul cu parintii este cam nasola, daca erau alti tineri ca si voi chiar se merita, dar asa iti zic ca nu. lasa sa mai treaca timpul, daca iti pui intrebari probabil nu esti pregatita sa faci pasul.

| ines a răspuns:

Sincer mai bine as anchiria o camera decat sa stau cu parinti lui si sora parerea mea

| anna01 a răspuns:

Adica sa te casatoresti cu celelalte 2 familii?:-D.Numai daca situatia o cere imperios, altfel, doamne fereste! Sa traiesc intr-un stup?

| luiza a răspuns:

Nu, niciodata.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Nup

| ΔH a răspuns:

Nu

| Sara2 explică:

Situatia e asa : sora cu barbatu si cu copilu stau intr-o camera, maik-sa si tak-su intr-o camera si el intr-o camera asa mi-a spus sa ma mut si eu la el! i-am explicat ca in aceste conditii nu pot sta dar nu intelege, acasa sunt tinuta in puf sunt singura la parinti, oricine nu s-ar duce la mai rau nu-i asa? daca se pate la mai bine daca nu mai bine raman acasa, ca dragostea mai trece si prin stomac

| LoveMusic a răspuns:

Cred ca nu. mi-ar placea sa am propria casa impreuna cu familia.

| IuliaAle a răspuns:

Probabil la inceputuri, pana gasesti ceva mai bun. Dar in timp apar copii, probleme, iar acest spatiu nu este suficient pentru desfasurarea normala a tuturor activitatilor unei intregi familii. Mai bine ramai acasa! happy

| Ramina a răspuns:

Pai. nu as accepta. as prefera sa am o casa numai a mea.sau in cel mai rau caz sa stau cu o singura familie, dar cu 2.straight face chiar si daca ar fi mai mare acea casa. m`as simti incomodata de atatea persoane.in schimb cand ai o casa numai a ta, chiar daca e mai micuta. e altfel te simti mai liber. mai comod.parerea mea.tongue

| larrii a răspuns:

Nu. de ce sa imi traiesc viata alaturi de alte 2 familii?

| ramona_1444 a răspuns:

Sincer nu. da daca nu este alta solutie da

| Rina_2681 a răspuns:

Daca in prezent nu este alta esire din situatie si nu ne permitem, accept, ca doar nu pe toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a ajuns la aceasta situatie inseamna ca alta posibilitate nu exista deci logic, se va accepta. Cunosc un caz. Nu este fericit dar este o alternativa la statul in strada!

La modul cum este pusa intrebarea eu pricep si alt aspect. Nu cumva este vorba de conditionarea casatoriei de existenta unei case?

Alta problema dedusa logic din intrebare! daca s-a ajuns aici inseamna ca persoanele nu provin din familii cu multi bani deci sint invatate cu greul. Intrebarea ar fi : Se vrea scaparea de greu si teleportarea in PALAT sau un spatiu de locuit? Prin cartiere exista camere de inchirit, este adevarat cu un confort mai redus, dar la preturi minime.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nustraight face. Unde e intimitatea?sadMai bine as alege o locuinta mai mica si mai modesta si sa stau doar cu familia mea, decat sa stau intr-o casa mare unde mai locuiesc doua familii.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monny explică:
Situatia e asa : sora cu barbatu si cu copilu stau intr-o camera, maik-sa si tak-su intr-o camera si el intr-o camera asa mi-a spus sa ma mut si eu la el! i-am explicat ca in aceste conditii nu pot sta dar nu intelege, acasa sunt tinuta in puf sunt singura la parinti, oricine nu s-ar duce la mai rau nu-i asa? daca se pate la mai bine daca nu mai bine raman acasa, ca dragostea mai trece si prin stomac...

Deci este asa cum am prevazut. dragoste canci. Cum sa pleci tu din " puf" la "comun ", nu se poate! Deja ai spus tot. Lasa draga, stai tu linistita in puful tau si asteapta un irinel iar tipului ii spui ca vei discuta cu el atunci cind va avea o vila pe malul lacului Snagov. Snobism usor!

| alexya_4361 a răspuns:

Din pacate sunt in aceeasi situatie si spun ca nu e deloc bine. vreau sa ma mut. nu merge. e super aiurea. tot timpul exista conflicte desi sunt minore dar exista...

| danutsaaaaa a răspuns:

Nu!