| Anonimaseenguratica a întrebat:

Azi colegul meu(care imi e un prieten bun), care e prieten f bun cu iubitul meu mi-a spus ca a iesit cu iubitul meu afara cu longboardul, iar cică iubitul meu i-a spus ca vrea sa isi bata joc de mine.
Eu am vorbit cu iubitul meu (putin) despre acest subiect si tot el s-a ofticat ca il cred pe colegul meu.
Avand in vedere ca acum ceva timp colegul meu mi-a propus sa ne combinam (atunci nu eram impreuna cu iubitul meu), iar eu l-am refuzat pentru motivul ca il plac pe actualul meu iubit, sa il cred pe colegul meu sau pe iubitul meu? Trebuie sa mentionez ca sunt impreuna cu iubitul meu de aproximativ 3 saptamani (ne-am vazut de 4 ori pana acum) si nici nu ne-am sarutat pe motiv ca mereu cand el se apropia sa ma sarute eu il refuzam. Deci banuiesc ca nu ar vrea sa profite de mine?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Eu am facut o data aceias greseala ca si tine.Am avut un iubit si ne iubeam si se comporta frumos cu mine si era tot ce imi doream.Si mai era un baiat un prieten de al lui mai linistit un pic ca el ca ma placea dar la care vorba ta nici nu ma uitam.
Intr-o zi cand am vb cu baiatul ala prietenul iubitului meu de atunci mi-a povestit niste lucuri care m-au socat.Cum ca iubitul meu vorbea urat de mine, ma jignea, radea de mine cu prieteni lui, spunea la toata lumea niste chesti relativ intime din viata mea si nu am crezut.Am zis ca iubitul meu nu e asa si prietenul lui e doar gelos.Eh am aflat cand a inceput lumea sa se uite la mine sa rada sa isi de-a coate si sa spuna catre mine lucuri pe care doar el le stia.Am suferit enorm pentru ca relatia noastra deja avansasem il iubeam mult si am avut incredere oarba in el.
Acuma pot sa fie doua lucuri ori a spus asa doar sa se dea mare ceia ce torusi nu e chiar frumos sau chiar vrea sa faca asta.Gaseste si tu alti prieteni pe care sa ii descosi, fi atenta la comportamentul lui, vorbeste cu el.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar fi bine sa il crezi pe iubitul tau, prietenul ala isi bate joc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred că tu îți bați joc de el, nu invers...

| Mandreiv a răspuns:

Ceea ce ti-a zis prietenul tău poate sa fie din gelozie / invidie. Acum depinde ce intelegi prin sa isi bata joc, adica sa fie cu tine pana faceti sex si pe urma sa iti dea papucii? Daca el așteaptă dupa tine si sta cu tine fara sa ii oferi acest lucru poate insemna ca nu vrea sa isi bata joc. Ii poti spune prietenului tau si oricui altvcuiva ca esti ca Toma Necredinciosul, adica vrei dovezi daca zice ceva rau la adresa iubitului.

| darkcynical232 a răspuns:

Hmm...
Iti recomand sa iti urmezi instinctul.Deobicei primul instinct intr-o situatie e cel mai sigur. In descrierea situatie nu reiese si caracterul acestor indivizi, deci nu pot sa iti spun cu precizie in cine sa ai incredere.
Important este ca TU sa te simti confortabil. Nu fa lucruri inconfortabile doar ca sa multumesti pe altcineva.

Totusi as alege oricand sa cred intr-un prieten de baza inaintea unui iubit.