| mimiter a întrebat:

Azi la ora cu diriga, baiatul pe care il plac a spus in gura mare ca eu il plac si ca eu vreau sa fim mai mult decat prieteni(nici nu suntem prieteni)...Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nouvel a răspuns:

Daca el a spus asta in gura mare, inseamna ca vrea sa scape de tine, sa nu fiti nimic. Te-a facut de rusine in fata colegilor. De unde stia ca il placi?

| mimiter explică (pentru Nouvel):

I-a spus o colega

| Mosotti a răspuns (pentru mimiter):

Nu conteaza ca i-a zis o colega, omu nu a facut ceva rau ca a zis ca-l placi, n-a injurat, nu a insultat, nu nimic.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa fii indiferenta fata de el.

| Mosotti a răspuns:

Pai daca il placi aia e, si daca a zis ce? A zis un adevar poate, n-a dat la nimeni in cap.
Tu nu ai ce face sa schimbi ceva.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce fac fetele de obicei, le spui tuturor prietenelor ca e un porc nesimtit (mai ales ca, chiar e)

| Mosotti a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu vad de ce e porc ca a zis ca ea il place, nu e nimic rau sa placi pe un baiat.
Nu a vorbit urat, nu s-a comportat urat, asa ca e okey.

| mimiter explică (pentru Mosotti):

Ok, mersi...dar chestia e ca el o zis ca ma va place pana voi fi mai frumoasa decat ceva prietena de al lui.

| Mosotti a răspuns (pentru mimiter):

Pai da, atat timp cat esti mai okey ca altele, te va place poate.
Aia e, ce e mai bun ca restul, castiga.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca nu vezi, atunci ai o problema serioasa

| Mosotti a răspuns (pentru Zuzu1991):

Bine, daca am o problema, spune-mi de ce nu trebuie sa vad treaba asa, ca poate o fi ceva si eu nu m-am prins.

Banui cam ce vrei sa zici, ca el a vrut sa isi bata joc de ea ca ea moare dupa el, si el nu o baga in seama.
Asta stiam si eu, insa totusi, doar faptul ca a zis ca il place, nu vedeam ceva aiurea, fara legatura cu intentia aia.