| Șttefania a întrebat:

Banii chiar aduc fericirea?

Răspuns Câştigător
| cubuzunarulgol a răspuns:

Da. Si direct, si indirect.

46 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mare parte aduc mulțumire sufletească că nu-ți lipsește mai nimic!
Pa, pa.

| ELLSSA a răspuns:

Deloc adevarat!

| elena a răspuns:

Banii aduc fericirea, daca sunt ...multi!

| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Banii aduc si fericire dar doar materiala, cateodata aduc si prieteni falsi si ate probleme. Eu cred c dragostea aduce fericirea, este lucrul care ne face inima sa bat si sa simta emotiile vietihappy E doar parerea meawinking

| Leon a răspuns:

Fericirea se manifesta in multe feluri, e stimulata foarte mult de existenta banilor. Decat sarac si bolnav, mai bine bogat si sanatos.big grin

| whatevernvm a răspuns:

Da normalhappy

| auroraa a răspuns:

Stii ca eu cred ca da... daca ti-ar lua cineva 100.000 lei nu ai fi fericit ashai? iar daca ti-ar da cineva tot 100.000 ai utiliza in asa un mod ca sa fii fericit.deci aceasta e parerea mea

| pwp a răspuns:

Nu mereu, dar in cele mai multe cazuri, DA!

| Minks a răspuns:

Depinde pe cine intrebi, unii ar zice ca da, altii ca nu. Eu sunt de parere cabanii au un rol in desavarsirea fericirii.

| Iasmiine a răspuns:

Da, insa nu in totalitate. Adica sa zicem, eu sunt miliardara.nu as fi fericita? ca am banii, pot sa-mi cumpar tot ce vreau. Dar sunt mult mai multe lucruri care te fac fericit. De exemplu, iubirea. Poti sa fi sarac, pentru. ca tot iubesti si cand iubesti nu ai nevoie de bani. Multi zic ca banii nu aduc fericirea, insa se inseala. Adica gandeste-te logic. Tu daca ai avea bani n-ai fi fericit/a? Eu cred ca da. Dar ma rog, poti sa ai toti banii din lume si sa nu ai parte de liniste, de iubire, de familie si de multe alte chestii. Sau, poti sa ai parte de toate aceste chestii si sa nu ai bani.

| Damasc a răspuns:

Eu unul zic ca da. Fara bani esti un nimic.

| WeeD a răspuns:

In nici un caz.

| Pιxxιε a răspuns:

Nu...Dar o cumpara!winking

| ℓαℓу1999 a răspuns:

Nuuu,in nici un caz, dar o atrage spre ei

| Gabitza a răspuns:

NU! Niciodata nu voi fi de acord cu chestia asta! Te-ai intrebat vreodata de ce se spune ca "Banii sunt ochiul dracului"? Niciodata nu vor aduce fericire!

| biuuu a răspuns:

Nu,bani nu aduc fericirea

| biuuu a răspuns:

Bani doar te ajuta doar sa iti cumperi ce iti lipseste.deci ei sunt buni doar pentru lipsuri

ca de exemplu daca esti foarte grav bolenav si esti pe moarte poti avea toti bani din lume daca nu te poti salva

| xlmpq a răspuns:

Nu neaparat

| Reek54 a răspuns:

In unele cazuri da, in unele nu.

| Georgianaax a răspuns:

Bani nu aduc fericirea, numarul lor da!

| Ada_2475 a răspuns:

Mari nu aduc banii fericirea.Hai sa facem un mic joc de imaginatie.imagineaza-ti ca tu esti cea mai mare si mai bogata multi-milionara din lume.
Dar tu nu ai cu cine sa stai cu cine vorbi pentru ca cu toata lumea te certi din cauza banilor.si tu ramai singura pentru acest lucru.
Intelegi?

| brokenkid a răspuns:

Bani nu aduc fericirea! dar o mentin

| EpicSmile a răspuns:

Pe o perioada scurta, da. Banii de multe ori te scot din depresie. Doar pana iti dai seama ca nu ai pe nimeni langa tine si nu-l poti cumpara cu bani. Atunci toti banii devin nefolositori. happy

| coosmin24 a răspuns:

Pentru mine fericirea adusa de bani este temporara. Poti sa ai bani daca pierzi pe cei dragi.la ce iti folosesc.

| armand3004 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, insa o intretine.

| mihaiel4ik a răspuns:

Nu.
Din cauza banilor poti sa te certi cu oricine.

| Medeea_3616 a răspuns:

Ce tot s-o ocolim,ce tot sa ne ferim,ce tot sa spunem modesta fraza:,,Banii n-aduc fericirea,dar o intretin!''.
Raspunsul este da.
Banii aduc o fericirea!
Imagineaza-ti daca nu ai bani: nu ai casa, nu ai masa calda si multe altele, deci nu esti deloc fericit.doar saracwinking!

| Andra_2544 a răspuns:

Nu! dar o intretin

| andiflorescu a răspuns:

Pai depinde: daca vrei fericire in dragoste NU, dar daca vrei fericire de genul "traieste-ti viata", DA