| Alexxxxxandraxxx a întrebat:

Barbatul pe care il iubesc se misca mai repede decat as vrea eu in privinta relatiei. De exemplu vrea sa ne mutam impreuna.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Nu te muta cu nimeni până nu te căsătorești.

28 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu simti acest lucru sau nu esti pregatita inseamna ca nu prea va potriviti, sau ce anume crezi ca l-a facut sa faca acest demers? tu m-a ai nevoie de timp, iar femeile cand simt o incertitudine nu e a buna, pentru acea relatie.
Totusi piesa zice ca Barbatul ideal are masina, tanar, musculos haine de firma, nu stiu in schimb ce rebuturi iubiti voi!

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Piesa zice că dacă nu e cal, e bun și măgarul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bine face. Când vă mutați împreună, trăiți împreună. Acesta este rostul iubirii, nu cina romantică la restaurant, și serenata sub clar de lună.

| Alexxxxxandraxxx explică (pentru sadrian46):

Sincer chiar ai dreptate. Pana la urma asta e motivul pentru care unii oameni merg la dating. Doar ca sunt surprinsa ca ar vrea sa stam impreuna.

| Celcestietot a răspuns:

Nu iti convine, ii spui, accepta si vei fi de acord. Vorbeste si tu cu el, ca doar nu te omoara daca o faci.

| Holiday a răspuns:

Saracul de el, nu stie in ce se baga...laughing

| aXy99 a răspuns:

Ce varste aveti?

| Alexxxxxandraxxx explică (pentru aXy99):

20, 25

| aXy99 a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Eu zic sa mai astepti.

| Emma30555 a răspuns:

Poți sa i spui sa mai așteptați, e frumoasa și perioada de întâlniri, de ieșiri de îndrăgostiți

| Ineys a răspuns:

Si care e problema?

| Panamax a răspuns:

Poate ca ca este nerabdator sa se joace cu jucaria cea noua, dar poate ar fi bine sa faceti lucrurile in ritmul lor, eventual cu o cununie inainte.

| FreddieM a răspuns:

Convietuitul implica responsabilitati majore, aproape ca sot si sotie. De ce nu v-ati casatori tot asa de repede, daca tot va iubiti si asa isi va lua rolul in serios.

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Te felicit pentru răspuns. Așa face omul matur, își asumă responsabilități.

| Speranta12 a răspuns:

Vrea si el sa vada cum e sa aiba o menajera in casa.

Si mai vrea sa vada si daca merge tactica "convinge-o sa se mute cu tine ca sa i-o pui mai repede si mai des".

Simplu!

| alina2k18 a răspuns (pentru Speranta12):

Ahahaha
Exactly laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Speranta12):

Treaba cu menajera e cel putin jalnica. Pai ce mah, tie iti cade p*&a daca dai un aspirator, un mop, o matura, duci gunoiul? Ce gindire primitiva puteti avea unii...

| Speranta12 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu eu, man. Dar cunosc atatea cazuri in care se intampla exact asa! Esti tu prea batran si nu stii ce gandire au majoritatea baietilor din ziua de azi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Speranta12):

Am inteles, vorbeam la figurativ. Adresindu-ma unui astfel de individ cum l-ai descris tu. Numa' de-astia care se vor intretinuti in pui mei...

| Speranta12 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da... sau cum ar zice Jordan Peterson pe Youtube: the man child.

| SimonaBubu a răspuns:

Nu te muta.Nu face greșeala pe care am făcut-o eu ca vei regreta mult, căci eu am făcut prostia asta și nu mai pot da înapoi.Nu zic ca nu e bine dar o sa îți fie foarte dor de ai tai, o sa trebuiască sa muncești, sa faci toate treburile gospodărești, apoi intervine și gelozia nu o sa mai poți sa faci ce vrei tu, nu o sa mai ai timp de tine etc.

| sadrian46 a răspuns (pentru SimonaBubu):

Da, și, să stea fără greșeli lângă mama până la adânci bătrânețe, doar ca să aibă timp și de ea?

| Alexxxxxandraxxx explică (pentru SimonaBubu):

De ce pentru tine a fost o greseala?

| SimonaBubu a răspuns (pentru Alexxxxxandraxxx):

Din cauza ca am luat decizia în graba și după mi-am dat seama ca nu e bine ce am făcut și ca sunt prea tânără sa am rolul de "nevasta".Mai bine stai acasă la tine și nu te baga în chestia asta ca doar nu o sa tina relația mult timp.

| SimonaBubu a răspuns (pentru sadrian46):

Da normal.Stii cum se zice? Mai bine "mori" fericita decât cu regrete.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SimonaBubu):

De ce nu poti da inapoi? De gura lumii? Ca te intretine el? Hai sa fim seriosi... voi vreti sa copilariti pana la 35 de ani si dupa aia brusc sa va bage in seama unul cu bani si cu tot ce trebuie, nu?

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Daca crezi ca se misca prea greu, incearca sa ii spui.
Dar este bine sa va mutati impreuna, veti reusi sa va intelegeti mai bine.