| MARGARETA199734 a întrebat:

Buna
A decedat socrul meu, iar soțul meu este distrus si maiales ca nu ajungem la înmormântare.
Ce pot sa fac să-l încurajez, sa ii fiu alături, ma doare mai mult de suferința lui cand il vad asa!
Sfaturi?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand: condoleante pentru pierderea socrului.
Iar in al doielea rand (trecand printr-o situatie similara), eu pierzandu-mi parintii... sotul mi-a cumparat bilet de avion si m-a trimis in tara, lucru extraordinar la momentul acela.
Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru, cumpara-i bilet de aviomn si trimite-l in tara!
Pentru inmormantarea unui membru al familiei, toate companiile din lume, dau 3 zile libere.

| MARGARETA199734 explică (pentru Violleta2022):

M-am interesat si pentru asta, eu i-am sunat șeful, i-a spus si el dar nu-l lasa sa plece, începe un nou loc de munca
Sper să-l convingă

| cevdet a răspuns (pentru MARGARETA199734):

Nu conteaza ca incepe sau nu un nou loc de munca. E decesul tatalui! Iar strainii sunt mult mai intelegatori decat noi cand e vorba de familie. E nevoie totusi si de dovada. Acum, o telegrama de la rude. La intoarcere, o copie a certificatului de deces.

| danay72 a răspuns:

Imi pare rau de pierderea suferita.Fi alături de el.Fii empatica, o vorba înțeleaptă spune,, plângeți cu cei ce plâng.,, Înseamnă mult sa vadă ca îl susți.