| Călărețul45 a întrebat:

Bună, aș vrea să știu și eu daca prietena mea are 16 ani și părinții ei au fost de acord cu relația mea și a ei de pe când ea avea 14 ani, ar avea ce sa ne facă poliția daca o iau de la ei și ea este de acord sa stea cu mine dar părinții ei nu?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cere-o de nevasta daca chiar o uubesti si insoara - te cu ea, la 16 ani e posibil si asa sunr multumiti si parintii ei.

| Călărețul45 explică (pentru ania):

Am cerut o deja gata o i-au la mine sunt de acord și părinții ei

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca parintii ei au fost de acord, ca fetita este protejata de lege pana la 18 ani cand devine majora.

Cauta-ti o femeie de varsta ta si lasa fetitele in pace, ca vei avea sigur probleme cu Politia, asa cum ai scris in celalat topic, ca parintii ei nu sunt de acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Până la 18 poate sa stea ea și în cap, tot parintii au legal ultimul cuvânt de spus. Și la urma urmei de ce vrei sa chiui fata și să iei un copil de acasă în loc să o lași să își vadă de școală și copilărie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, ar avea ce să vă facă.

| AliGab a răspuns:

Lasa fata acasa ca de trait impreuna o sa aveti o viata intreaga. Lasa-o acasa la parinti ca acolo este locul ei pana la majorat

| Alex1322 a răspuns:

Pana la 18 este minora, parintii hotarasc unde sta, semneaza in locul ei, etc.

| wp73r4 a răspuns:

Ce varsta ai totusi? Mi se pare cam ciudat sa chemi o fata minora sa "stea cu tine" in cazul in care esti major, chiar daca esti cu ea de 2 ani. Evident ca nu o poti lua de la parintii ei. Inca este minora, parintii ei raspund de ea, si daca zic ca nu o lasa atunci nu o lasa, nu conteaza ce vrea ea in astfel de cazuri. Faptul ca au acceptat relatia nu inseamna ca trebuie sa accepte si asa ceva.