| Emyeva a întrebat:

Buna, as vreau să încerc o relație cu fata dar nu știu cum sa incep

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu gramatica.

| Apokales a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a-i vorbi. Cred ca-i un inceput bun. Poate un zambet o atrage catre o conversatie, ai incercat?

| tzionut a răspuns:

Dupa ce ai gasit fata comunici cu ea. Daca e atrasa de tine iti va raspunde.

Mai degrabă gândește-te la cum continui și cum vrei să finalizezi, începutul o să vină de la sine când ai partea (conturată) de plan mai aproape de finalizare.

Începuturile sunt cele mai ușoare: e nevoie de un salut, un zâmbet și câteva cuvinte care pot fi oricare (nici nu contează dacă sunt într-o limbă pe care o vorbiți amândoi sau e una străină pentru ea).

| NarcisIfrim a răspuns:

Sa gasesti o fata.

| AlaSwek a răspuns:

Buna seara!
Se pare ca ai ajuns în stadiul, în care îți dorești o iubita. În viața nu este nimic ușor, asa ca am sa iti recomand următorii pasi.
Pentru o abordare online, iti recomand sa începi cu un profil pe Instagram, o imagine de profil faina, clara, în care să ți se vada fața, luminoasă pentru ca da bine publicului.
Cand vine vorba de biografie, iti recomand sa eviți citatele, sunt jalnice care îți transmit un sentiment pe moment. Aici trebuie scrise pasiunile, fie ca esti,, software engineer ",, gamer".
După aceste două lucruri principale, sunt pozele pe care trebuie să le postezi. Iti recomand sa faci poze cu un aparat foto profesional, cu un om care se pricepe pe unghiuri. La editare, iti recomand photoshop, sau lightroom. În niciun caz filtrele de pe Instagram.
După ce ai facut toate acestea, ii dai drumul la cautare. Sa spunem ca ai găsit pe cineva de la tine din oraș, si vrei sa scoti un date cu acea persoana. Nu este bine deloc ca la început să abordezi printr un mesaj simplu,, Buna " sau,, Ce faci " ( sincer, tie nu ți pasa deloc ce face persoana respectiva ); si nici,, Cf frumoaso " ( fata se uita in oglinda, stie ca e frumoasa), daca începi asa, șansele să ți raspunda sunt sub 40%.
Iti recomand, sa cauti o postare în care să observi ceva ciudat (,, un slap în poza,,;,, un tablou scris de nu stiu cine " ), trebuie să fii inventiv.
Îndată ce ai ajuns să vorbești cu acea persoana esti pe drumul cel bun.
Dacă ai ajuns în stadiul să te cunosti cu ea, nu întrebi din primele 2 săpt daca vreti sa fiti prieteni. Sunt sanse sa iti iei friend zone. Timpul este prețios!
Iti recomand ca în alea 2 săptămâni, să ajungi să i propui o întâlnire ceva în oraș ( ora, data loc exact), a, si inca ceva, iti recomand sa faci asta prin apel.,( găsești un motiv să i iei numărul " vreau sa iti trimit un videoclip dar aici nu merge, poti sa mi dai numărul tău să îți trimit pe wapp" ) - ceva de genul acesta.
La prima intalnire, zic sa dai maxim, parfumat, aranjat, papucii curați cat si frezat.
Nu trebuie să dureze mai mult de 30 40 min, normal ar fi sa plătești tu sucul la prima întâlnire, dar dupa să plătească ea.
După ce ai terminat întâlnirea cu persoana respectiva, nu ajungi acasa si i dai mesaj cu,, ce mi-a plăcut ieșirea, mai vrei sa iesim ". Pare a fi un ultim disperat. Astepti sa i scrii dupa ceva timp, de preferat ziua următoare.
Dacă totul decurge bine, mai dorește să ieșiți, esti pe drumul cel bun. Totul depinde de tine, si trebuie gândite lucrurile.
Eu am invatat asta din experienta, si din ce m-am mai informat.
Seara faina iti doresc. Si mult succes. Cheers?

| Darkwish90 a răspuns:

Ești les? Sunt atâtea site-uri unde le poți găsi?