| MyAngelT a întrebat:

Acum o lună a murit bunica cu care am crescut, până în această seară nu am visat-o niciodată. Ce reprezintă faptul că am visat o fix in ziua in care a împlinit o lună? Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca iti este dor de ea, de aceea ai visat-o, neavand nici o semnificatie ziua cand ai visat-o.
Eu mi-am visat parintii de cand au murit, in fiecare zi, la fel si sora, dar asta pentru ca adormeam cu ei in gand.
Saptamana viitoare va fi Pastele Blajinilor, asa ca, dati ceva de pomana pentru sufletul bunici, ca sa primeasca si ea ceva.

Paștele Blajinilor, zi când pomenim toți morții, va fi sărbătorit pe data de 27 aprilie.

| JicaContra a răspuns:

Eu nu am visat pana la o varsta destul de inaintata
faza cu visele tin efectiv de somnul linistit
daca e linistit poti sa nu visezi, sau sa nu tii minte visul, sau sa visezi foarte, FOARTE putin (cateva zeci de secunde)
insa daca bei cofeina, nu fumezi (fumatul calmeaza, chiar serios, asta fiind in general singurul motiv pentru care se fumeaza, fiind nociv tot in rest) si MAI AI SI CEVA PE SUFLET, atunci foarte probabil sa dormi prost, eu am inceput sa visez in draci dupa ce (cred sincer) am inceput sa am hipertensiune

| gigite a răspuns:

Ca ai iubit-o mult, si inca o perioada o sa o mai visezi, din cand in gand.

| Nume6 a răspuns:

Că îi pare rău că a murit si încearcă să ia legătura cu tine, vrea să îţi dea de înţeles că te iubește si dincolo de moarte happy P.S se zice că după nu știu cât timp sufletul părăsește pământul iar până atunci sufletele încearcă să ia legătura cu cei apropiaţi. Dar nu e nimic de rău, din contră înseamnă că te iubește, vă iubește.

| Clarity a răspuns:

Sincer nu pot sa îți zic exact se înseamnă citind stelele.
Dat părerea mea este ca subconștientul tău se gândește la ea fiindcă când esti conștient și te gândești la bunica ta probabil esti acoperit de emoții.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Absolut nimic