| anonim_4396 a întrebat:

Acum o luna si ceva am inceput sa vorbesc cu un baiat de care imi place foarte mult. El mi-a scris primul. In primele 2 saptamani am vorbit aproape in fiecare zi, chiar daca nu vorbeam multe chestii. El are un loc de munca foarte solicitant. Lucreaza si noaptea si ziua. Dupa care am inceput sa vorbim mai rar. El imi spunea ca lucreaza si ca nu prea are timp de telefon. De cele mai multe ori mi-a scris el, dar acum nu am mai vorbim de 5 zile, cu toata ca sta si conectat pe Facebook. Eu sunt o fire timida si nu stiu daca sa ii scriu. Ma gandesc ca poate vorbeste cu alta fata, una mai frumoasa. Eu am 17 ani si el 21. Nu am mai avut relatii pana acum si nu am prea multe prietene ca sa pot vorbi despre asta. As vrea sa mai vorbesc cu el. Faza e ca el de cele mai multe ori da cu seen si imi raspunde peste ceva timp. Ce sa fac? Nici nu stiu daca el ma place.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, dupa ce v-ati cunoscut un pic, el nu mai simte atata atractie fata de tine.
Foarte des ne place cineva sau ceva ca aspect, dar cand il/o incercam ne dam seama ca nu este ceea ce ne trebuie.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
La inceput e putin entuziasm,chimie,curiozitate,chimie etc.
Toate astea se pot duce la fel cum au aparut.
In ori ce conversatie se vede daca el/ea prezinta interes.
Chiar daca esti timida,banuiesc ca nu esti atat de orgolioasa incat sa nu-i scrii un simplu "buna".
Apoi il lasi pe el sa intretina conversatia.
Poate si el e timid...
Daca iti da doar seen, raspunde greu, sec, scurt si la obiect, cam trebuie sa-ti dea de gandit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sinceră să fiu daca el ar vrea ceva cu tine ar fi primul care îți scrie de fiecare data.
Oricum mai încearcă dacă tot îl placi nu ai nimic de pierdut bate-i niste apropouri să ieși, că îl placi poti vorbi și cu persoane care știu mai multe despre el și te interesezi.
darca nu vezi nimic din partea lui părerea mea e sa renunți.

| petitconseil a răspuns:

Daca zici ca iti place foarte mult baiatul ala,fii curajoasa si intreaba-l direct ce se intampla? Nu are rost sa stai sa astepti dupa el,pana catadicseste el sa iti raspunda.Fa-ti curaj si scrie-i un mesaj de genul''Buna, ce mai faci? Ai putea totusi sa imi spui si mie ce se intampla? De ce nu imi mai raspunzi? Fii dragut si raspunde-mi, ca sa stiu si eu ce am de facut in continuare.''Iti faci datoria asta, adica il intrebi si astepti... Daca e baiat corect si cat de cat respectuos iti va raspunde. Daca si acum o sa-ti dea cu seen, inseamna ca e neserios si nu are rost sa iti pierzi timpul asteptand dupa el.Succes!

| Blondina12 a răspuns:

Draga mea, eu zic sa nu il
mai bagi in seama o perioada sa vezi ce se intampla, daca nu te cauta e clar ca dintr-un anume motiv si-a pierdut atractia fata de tine si atunci nu mai are rost sa iti bati capul cu el, daca are intentii serioase cu tine iti va scrie.

| MDRLC a răspuns:

Probabil nici n-ar trebui sa te intereseze!
Încearcă și tu sa fii ca el si vei vedea ca te va căuta!
Nu-l mai caută, lasa-l pe el sa te caute!

| MayaNdra a răspuns:

E o siguatie nasoala... nici eu nu stiu ce sa spun