| KlaudyaPussy a întrebat:

Buna All kiss! Deci acum trei zile m-am certat cu iubitu meu dintr-o nimica toata si ne-am despartit :\ Dupa seara fostul iubit al meu de care m-am despartit acum 8 luni mi-a cerut sa fim din nou impreuna si am zis "Da"...
Pe actualu meu iubit nu il iubesc il plac dar pe fostul de care m-am despartit acum trei zile il iubesc enorm de mult, am fost impreuna 7 luni big grin as vrea sa-i zic sa ne impacam logic ca mai tine la mine dar nu pot m-as simti prost sa il las pe actualu pentru ca ma iubeste si mai am o problema peste doua zile trebuie sa plec cu parintii in Italia crying broken heart
Ce sa fac?
PS: fostul meu iubit pe care il iubesc are iubita dar nu o iubeste e cu ea doar de 2 zile!

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Care-i treaba cu Italia? Mergi in vizita/excursie/mutare temporare/permanenta ce e? In functie de asta discutam restul pentru ca daca te muti temporar/definitiv nu mai conteaza povestioarele tale de aici.Nu mai pricep nimic.In prima parte, fostul e cel de care TE-AI DESPARTIT acu 8 luni, iar in a doua el e actualul.Deci sa inteleg ca pe fostul de 8 luni, la care acu i-ai zis da, doar il placi dar nu il lasi pentru ca te iubeste, fostul care e cel de care te-ai despartit de 3 zile, adica cel mai "recent" iubit, nu l-ai lasa pentru ca il iubesti si tu.Poi stai cu persoana cu care sentimentele is reciproce, recte cel de care te-ai despartit de 3 zile,DAR, prima data asigura-te ca te place, ca daca o facut asa mare treaba dintr-o nimica toata, nu e peste cap, altfel ar fi cedat.Ideea e sa il alegi pe cel care te iubeste sil iubesti(care oricum e doar atractie fizica) sau pe cel pe care-l placi pentru ca decat sa stai cu actualu doar pentru ca ai 7 luni "sub curea" nu e treaba daca nu te place cat tu pe el, si atunci "fugi" la fostul.

| KlaudyaPussy explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Da o sa stau in Italia 8 luni.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru KlaudyaPussy):

Atunci nu mai conteaza nimic.La varsta de 13-14-15 ani conteaza 1 saptamana nu 8 luni, si-si gaseste alta din cartier cu care sa se joace si care o sa duca la mai mult.8 Luni e extrem de mult chiar si pentru cei aproape de sau trecuti de majorat, daramite mai sub 17 ani.Lasa-i in pace, ca mai sunt destui si o sa-ti gasesti fara sa te straduiesti un altul :* Asta daca nu ti se aprind tie prima data calcaiele dupa altu si trebuie sa faci tu prima miscare tongue

| KlaudyaPussy explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Chair asa am facut, acum santem doar amici foarte apropiati mai vorbim la telefon si pe mess. happy :* aventual cand o sa merg iarasi in Romania o fim din-nou impreuna.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru KlaudyaPussy):

Odata intrerupta relatia ma cam indoiesc, dar daca reusiti, bravo voua tongue:*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa lucrurile asa cum sunt si accepta situatia, oricum dragoste cu forta nu se poate!

| nico097 a răspuns:

Ehehe se pare ca viata amoroasa nu merge deloc bine la tine nici tu nu stii ce vrei exact ba pe fostul ba pe actualu sa stii ca o relatie de 7 luni e joaca de copii poate ca voi spuneti ca va iubiti dar separaat fiecare simnte cu totul altceva daca tot spui ca il iubeesti de ce nu il suni sa ii spui ce simnti sau dai mesaje presupun ca ai nr lui si ii pui o simpla intrebare dintr-o anumita tampenie trebuie sa ne certam daca ne iubim? mm mare grija.

| 17Constantin a răspuns:

Vorbeste cu cel de care te-ai despartit 3 zile in urma, asigura-te ca mai tine la tine. Daca se adevereste atunci incearca sa-i explici actualului situatia - daca te iubeste cu adevarat o sa inteleaga.