| Birmania14bianca a întrebat:

Buna, am 14 ani și când eram mica parintii mei se certau din orice motiv, o data au vrut sa divorțeze, iar acum de fiecare data când ma gândesc la acele momente imi vine sa plâng, m-am gândit sa le spun părinților despre asta dar imi este frica ca o sa creadă ca este doar o prostie. Va rog, puteți sa imi dati un sfat?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este o prostie. Să le spui. Asta te ajută să treci peste acele evenimente.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mergi spune-le ce ai pe inima și suflet dar uneori nu ar trebuie să-ți pese când se mai certa părinți tai se mai întâmpla uneori happy numai bine

| Amali23a a răspuns:

Fi puternica, de obicei parintii nu se mai iubesc si incep certurile. Daca vorbsa divorteze sa divorteze decat sa traiesti in cearta. Vei fi mai fericita si explucale ca te-ai saturat si tot ce simti. Daca nu inteleg atunci nu stiu. Ai mei au evitat cat de cat de fata cu mine si sora mea desi si ai mei mai aveau circuri si imi era frica

| Alesia1234 a răspuns:

Buna! Daca o sa tii mereu aceste suparari in tine, la un moment dat o sa iasa singure la iveala, dar intr-un mod urat...cel mai bine este sa le spui acum si sa remediati impreuna situatia.Nu este o prostie si in niciun caz nu este doar viata lor in joc, dar intr-o relatie (fie ea de prietenie, de iubire etc.) e normal sa mai existe si certuri din cand in cand.Mai bine mergi acum si discuta cu ei, deoarece daca nu o vei face acum si nu te vei descarca, cand vei creste o sa ajungi sa nu-i mai suporti si o sa te intrebi de ce nu ai avut curajul sa le reprosezi toate nemultumirile astea mai devreme.

| Danielaa31 a răspuns:

Daca ei se certau tie nu ar trebui sa iti pese chiar atât de mult sunt problemele lor nu te privește pe tine nu trebuie să trăiești în trecut și să plângi lasă trecutul in urmă și gândește-te la viitor