| Mikybyby a întrebat:

Am 15 ani și problemele cu mama nu încetează sa apăra, nu ne înțelegem deloc tipa la mine chiar dacă nu are motiv. Intr-o secunda ma cearta și e foarte rece cu mine și in cealaltă e dulce și ma face sa ma simt bine când stau cu ea...
Nu ma lasă sa-mi spun punctul de vedere absolut deloc. Voiam sa ies afara și a început sa-mi scoată ochii ca nu am citit o carte vacanța asta și ca nu sunt buna de nimic.
Vreau sa scot in evidentă faptul ca nu sunt genul de fata care sa iasă afara zilnic sau care sa creeze probleme.Degeaba încerc sa-i explic faptul ca îmi trebuie spațiu și vreau sa ies cu prietenii afara pentru ca m-am saturat sa stau închisă in camera mea.
Dacă nu stau cu ea in sufragerie îmi scoate ochii ca stau numai in camera și ca nu stau cu eadar dacă ma duc sa vorbesc cu ea ma ignora și se face ca nu ma aude.
Ce pot face in situația asta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu faci treaba alaturi de ea, iar cand ai terminat o intrebi daca poti sa iesi afara?
Asta ar ajuta enorm, sa vada ca esti alaturi de ea si ca faci ceva in casa aia, nu ca te duci in dormitor sa te joci pe telefon.

| Ineys a răspuns:

Sa vorbesti cu tatal si sa vezi si parerea lui.

| Bruno92 a răspuns:

Suna a tulburare bipolara