| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 18 ani și locuiesc in Anglia de 11 ani. Am un iubit de aproape 4 ani de zile care are și el 21 de ani. Ne iubim foarte mult doar ca singura problema este ca părinții mei sunt foarte stricți. Eu nici pana in ziua de astăzi nu am dormit cu iubitul meu in aceeași camera, nu am voie sa merg la el acasă, sa merg cu el in vacante sau sa stau doar eu singura cu el la noi in casa. Părinții noștri se înțelegeau foarte bine pana acum de curând când a existat o mică Neînțelegere. A locuit și el in Anglia 4 an dar s-a mutat recent in Germania unde are posibilitatea sa își facă o cariera mai buna. As vrea sa plec și eu peste câteva luni sa ma mut cu el după ce îmi gat colegiu. Asta ar însemna sa fug de acasă deoarece părinții mei nu o sa fie de-acord. Părinții mei nu accepta ideea ca eu nu as vrea sa fac o facultate ci mai degrabă un curs de machiaj profesional. Părinții mei mereu spun ca sunt obligată sa fac facultate astfel o sa ma oblige sa ma mut înapoi in România.
As vrea sa fug la iubitul meh deoarece știu ca poate sa-mi ofere o viața buna și frumoasa având in vedere ca vrea sa își ducă și părinții in Germania si noi ne înțelegem foarte bine toți 4.
Credeți ca după ce o sa merg la el, o sa accepte ai mei vreodată relația asta?
Oare o sa ma ierte?
Ar fi mai bine sa rămân aici și sa-mi fac o facultate sau sa merg in Germania unde as putea si acolo sa fac un curs de Makeup; tin sa mentionez ca visul meu dintotdeauna a fost sa devin make-up artist?

Mulțumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| LoVance0000 a răspuns:

Uite eu nu am cazul tau dar cu cariera nu am inceput bine. Daca faceam un curs inainte de cei 3 ani de postliceala in ziua de azi stateam mai bine.Nu erau posturi in domeniul medical si fiind mai emotiva nu faceam fata la stres.Cu un curs nu pierdeam nimic zic eu, aveam experienta in munca si statul imi dadea mai mult in ingrijirea copilului.Nu lucrasem 1 an intreg in comert ca trebuia sa nasc.Bun, dar sunt fericita ca am familie.Si nu am fugit eu dupa sot, el a fugit de tine si nu vrea sa ti zica.asa pare! Uite ca eu asa testam in tinerete baietii pe messenger imi faceam alt cont si de ex pe un fost "iubit" l am testat prin a mi pune alta poza si sa ma dau drept alta fata.si l am intrebat ai iubita?"si a zis ca nu.si era in stare sa o intalneasca desi era cu mine.pricepe ca poate parintii tai vad bine ce vad! eu am 28 de ani si crede-ma ca mi am dat seama ca esti copt la minte mai bine abia de la 21 in colo.nu uita...baiatul umbla dupa fata nu invers

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ca pentru un timp mai scurt sau mai lung, depinde de cum sunt parintii tai, relatiile nu vor mai fi la fel intre voi, dar te pot asigura a tot fata mamii ramii.

| mgtow a răspuns:

Te intelegi bine cu parintii lui pana cand o sa-ti traga aia niste vorbe de iti vine sa pleci inapoi in GB. Dar daca nu o faci poate iti pare rau mai tarziu varianta 2, am emigrat in 3 tari si tot in GB am ales sa raman aici e seriozitate si corectitudine. In restul europei lumea nu e asa serioasa si Germania nu mai e ce a fost inainte, am pe cineva acolo care se vaita ca nu reuseste sa faca bani si cheltuie la greu.

| Plato a răspuns:

Asculta-ti parintii, de obicei au dreptate. Stii tu ca-ti va oferi viata aia de vis? Esti inca naiba, crezi ca stii mult mai multe decat stii de fapt.

| eugeniu2020 a răspuns:

O sa te ierte, probabil, dar foarte greu

| alex_1918 a răspuns:

Fa ceti dicteaza inima. Pleaca si lucrurile se vir rezolva de la sine in timp, in leagtura cu parintii tai. Ai o viata si esti stapana pe ea doar tu! Nu iti poate ordona nimeni ce sa faci,