| AliceFirea a întrebat:

Am avut o relatie de 3 ani si 5 luni,ne-am despartit datorita geloziei exesive,din gelozie a inceput sa devina foarte agresiv si avea apucatura sa dea in mine,parintii nu au mai fost multumiti si mi-au spus sa ca mult mai bine singura decat asa,mama se saturase sa ma vada plangand mereu, ii atragea atentia lui dar in zadar incepuse sa ii raspunda si mamei ca si cum ar vorbi cu mine.Intr-un final am decis amandoi sa punem punct,el cum ne-am despartit si-a facut o asa zisa relatie(ne-am despartit de aproape jumatate de an) am inceput si eu sa vorbesc cu un baiat, e ceva firesc.Dar...baiatul s-a trezit ca ii este dor de mine si ca ma vrea inapoi ca a fost un prost si ca regreta ceea ce a facut,la mine din pacate nu merge cu astea odata ce am plecat sau acea persoana a plecat este bine plecata asa si eu,sunt orgolioasa si imi respect decizia,desi mi se rupe sufletul in doua,inca il mai iubesc a fost cel caruia i-am dat tot ce aveam mai scump, si totusi sunt 3 ani,a fost iubire, dar incetul cu incetul s-a cam pierdut...Ce pot face sa inteleaga ca eu chiar nu mai vreau ceva cu el?

Răspuns Câştigător
| popa07ady a răspuns:

Scurt! sa-si aduca aminte cum se purta cu tine. Daca asta este obiceiul lui niciodata nu se va schimba indiferent de vorbele lui.Un vechi proverb spune ca lupul isi schimba blana dar naravul ba! Asta se aplica si la el. Oricine ti-ar spune acelasi lucru.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il ignori si gata. Este cel mai bun raspuns pentru el.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ignoranta totala cea mai buna solutie. Vezi de drumul tau, nu ai nevoie de un neterminat.

| kandaraki a răspuns:

Ii zici direct tot asta ce ai scris acum si ii zici ca s-a finisat totul si fiecare o ia pe drumul sau, daca insista atunci ii zici ca daca se mai apropie de tine, il dai la politie.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Nu te-ai despărțit de el "datorita geloziei" ci din "cauza geloziei". Și mai bine sa ți se rupă sufletul cum spui tu, decât sa te rupă în el in doua pe tine, dacă te împaci cu el.Tu nu trebuie sa îi aduci amite nimic, tu trebuie sa rupi contactul cu el...pt siguranță ta și integritatea ta fizica și psihica. Sunt femeie, dar nu înțeleg cum tu te poți fie si doar gandi la reconciliere, cu un om ce te-a umilit, agresat, jignit?!