| Cristian_Ancuța_1986 a întrebat:

Buna, am dat resetare la telefon si mai inainte cu vreo două luni mi-am schimbat parola la email pe care am si uitat-o. Când am redeschis telefonul dupa resetare am vrut să îmi pun din nou adresa de email pentru contul Google, dar am uitat parola și nu o mai știu. Cum și ce aș putea face să pot pune inapoi acea adresa de email? Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Daca te referi la faptul ca nu mai poti intra in telefon din cauza ca nu ma stii email-ul, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu mai poti accesa telefonul. E un sistem de securitate idiot care nu te lasa sa treci peste Setup-ul telefonului fara email-ul pe care ai fost logat inainte sa il resetezi. Mi-au adus si mie o tableta Android la service unde faceam practica cu aceeasi problema, si nu am reusit sa o rezolvam. Poti sa te duci la un service, le spui ce problema ai, si ei il trimit la reprezentanta sa il deblocheze acolo. Altfel nu se poate. Pe noi ne-a costat vreo 30 de euro deci in jur de 130 de lei.

Sau, daca mai tii minte detalii despre contul de mail, gen numarul de telefon folosit, data cand l-ai creat, sau intrebarile de securitate, dai pe "Am uitat parola" sau "Forgot password".

Sper ca am inteles bine. Bafta! happy

| FlorinPopescu1995 a răspuns:

Aia este protectia de la Google (frp). Du-l la service, cel mai simplu, o sa te coste 50-100 de lei sau daca ai un PC o poti scoate tu; de tutoriale e plin net-ul.

| Fhahshauwh a răspuns:

Dai un hard reset! Cred că ști cum! Pune un tutorial și vei afla

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Fhahshauwh):

Tocmai resetul ala a creat problema happy

| laur1029 a răspuns:

Trebuia sa iti securizezi contul cu numarul de telefon si til puteai accesa asa foarte simply.Nu cred ca ai vreo solutie.