| Roxana19aa a întrebat:

Am fost cu un băiat care ma iubea și-l iubeam este verișorul prietenei mele si după noi ne-am despărțit am rămas prieteni dar ne-am despărțit din cauza prietenei mele cea mai buna (adică verișoara lui ) in fine am făcut un grup si Dupa aia eu am ieșit noi rămase-sem îndrăgostiți unul de celălalt încă ne iubim noi mereu am fost mai apropiați după despărțire am încredere totala in el si el ma iubește foarte mult dacă cineva se ia de mine se bagă nici nu sta pe gânduri mereu dacă rămâneam singuri si de exemplu ne atingeam mâinile ne uitam unul la altul si nu știu parca vorbeam prin priviri in fine am făcut un grup,iar eu am ieșit Dupa-ia am inceput sa vorbim amândoi tot ce vorbeam cu el ii trimiteam ss prietenei mele cea mai buna ca altfel nu vorbea cu mine ne-am mai certat cu ea eu si el pentru ca ea nu vrea ca eu sa fiu cu el si ea imi spunea de el ca este prefăcut nesuferit etc,dar stătea toată ziua cu el iar el mi-a spus de fata cu ea ca ea ma bârfește si ca ma înjura, iar ea sa strâmbat si Dupa-ia după ce am rămasă simgure a spus sa nu-l cred.in fine sa revenim asa. După ce îi trimiteam ss ea imi spunea ce s-a spus ( absolut tot ) după ce ne-am luat cu vorba el mi-a spus dacă vrea sa fiu împreuna cu el si eu daca-i trimi-te-am tot prietenei mele ea mi-a spus să-i spus,, nu mulțumesc, sunt ocupată" si Dupa-ia să-i trimit ss si eu am făcut asa credeam ca îi va trece lui dar nu i-a trecut asa repede nici la ora actuala nu vorbim amândoi si dupa-ia l-am înjurat foarte urat el nici nu m-a înjurat i-a spus prietenei mele ca i-l făceam sa rad. L-au intrebat toți dacă ma mai iubeștei iar el a spus nu nici nu se uita in ochi mei ma ocolea mereu cu câteva zile am inceput sa ne uitam unul la altul are aceeași privire ca atunci cand eram împreuna vream sa ma împac cu el..., dar. Eu n-am fost o zi la școala și-am aflat de la prietene ca vorbea cu profesoarele ca pleacă nici nu l-am văzut înainte parca nu știu m-am simțit foarte rău mi sa întristat ziua!

30 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Iubirea e un lucru foarte mare!

| Violleta2022 a răspuns:

Dar la scoala de ce nu mergi?
Vad ca baietii te intereseaza mai mult decat cartea, unde sincer, scrii si te exprimi terbil.
Eu ti-as propune sa incepi sa mergi al scoala, daca vrei sa te ocoleasca lumea si daca vrei sa realizezi ceva in viata.

| Roxana19aa explică (pentru Violleta2022):

La*

| Roxana19aa explică (pentru Violleta2022):

Draga mea, spune-mi /corecteaza-ma unde am greșit iubita? Dulceaț-o sunt in clasa a-11 înțelegi tu? Deci chiar nu înțeleg de ce vorbești? Suferi de boala aia de-a te bagă in treaba oamenilor? Sincer iti spun ..pentru ca ești chiar stresanta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Vai de steaua ta dacă ai ajuns în clasa a 11-a (nu "a-11" cum ai scris mai sus, te mai faci şi de râs dacă îți citeşte cineva foaia de examen), iar tu scrii "dulceațo" cu cratimă...
Degeaba foloseşti diacritice dacă nu eşti în stare să legi două propoziții. Ce naiba faci tu la BAC? Eu ştiam că româna este o materie obligatorie...
Nu sunt eu o mare deşteaptă, mai mult mă jucam pe telefon în timpul orelor. Dar, te sfătuiesc să pui mâna pe nişte modele ca pe viitor în vară să nu vezi cuvântul "respins" în dreptul numelui tău pe listă.
Nu lua răspunsul meu ca pe o insultă, fii sigură! Acum, serios? Prietena asta ta e mă-ta mare să îi dai ei mereu raportul despre tot? Din ce ai scris, eşti proasta ei. Dacă un băiat îți zice ceva, tu deja pe sub bancă îi trimiți sms "prietenei" tale cu ce ți-a spus. Dacă, Doamne Fereşte, îți ia măică-ta telefonul te deconectezi de la lumea ta virtuală şi faci spume. Păi, cine îți mai citeşte/ascultă ție toate aburelile?
Nu te deranja să îmi dai reply, mi-am pierdut deja câteva minute bune să citesc postarea şi să răspund. Oricum, ți-am dat un sfat util. Pace!

| Roxana19aa explică (pentru anonim_4396):

Deci eu am cerut un simplu sfat. Se scrie a IX-a, dar eu am scris a-11 deoarece mi-a venit mai usor înțelegi tu? Si spun sa nu mai citești altădată si sa nu-ți mai pierzi,, minutele" ca să-mi citești/răspunzi ma o întrebare!

| Roxana19aa explică (pentru anonim_4396):

Deci a fost o simpla întrebare.
Se scrie a IX-a, dar eu am scris,, a-11'' deoarece imi era mai usor. Si a-și vrea să-ți dau si eu un mic sfat : Altădată numai sta sa-ți pierzi,, minutele" ca sa citești/răspunzi o/ la o întrebare...

| Roxana19aa explică (pentru anonim_4396):

Pe modele de ce? Exprima-te si tu mai bine. Dar poate nu dau bac-ul? Ce spui de asta?
Iti dau eu răspunsul NU ESTE PROBLEMA TA OK? numai judeca oameni, judeca-te pe tine. Exista mult mai multe oportunități sa ajungi ceva in viața n-ai nevoie neaparat de,, BAC" știi ce zic, asa ca eu spun sa ne vedem fiecare de treaba ei! Si să-ți mai spun ceva : RESPECT PE CINE MA RESPECTA

| anonim_4396 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Femeie, nu eşti întreagă la minte! La ce modele crezi că mă refeream de nu îmi înțelegi "exprimarea"? De videochat? Tu du-te la facultate că asta cere peste tot, nu te limita doar la 12 clase. Nu fă greşeala mea, să te doară la bască. După ce intri la facultate este altă viață, înveți doar 1-3 săptămâni pe semestru. Un băiat acum doar îți alimentează nervii şi te trage în jos.

| Roxana19aa explică (pentru anonim_4396):

Ce băiat bai bonlavo că-mi faci nervi ce tot te intereseza persoana mea nu-nțeleg.
Nu am nevoie de bani, poate ma trag dintr-o familie cu bani sau alte chesti, dar ce te interesează pe tine? Deci chiar nu înțeleg.
Deci dacă-mi mai provoci nervi s-ar putea sa bu ma mai pot abține, înțelegi?!

| Crazyboy96 a răspuns (pentru Roxana19aa):

Nu va bateti laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Roxana19aa explică (pentru KoroSensei):

Daaa nu-i nimic deci chiar nu ma interesează acum n-a mai spus nimic habar n-am de ce, dar in fine ele imi spuneau mie sa ma exprim mai corect pe cand ele erau mai rău ca mine se dădeau intelectuale si ea si baba aia!

| anonimg a răspuns:

Relația dintre un băiat și o fată trebuie să aibă un scop, o țintă: căsătoria. Tocmai pentru că relația voastră nu are o țintă voi vă purtati ca niște copii și vă răniți unul pe altul.
Eu sunt împotriva relațiilor de felul acesta dacă nu sunt pregatiti amândoi pentru căsătorie. Căci dacă nu există această singură țintă într-o relație, este ca si cum amândoi s-ar urca într-o barcă si s-ar lăsa condusi de valurile oceanului, fără să aibă o țintă si fără să depună efort spre a o ajunge. Asta înseamnă eșec de la început.
Este timpul să tratati relația mult mai serios decât credeti sau va doriti voi să fie, sau va despartiti -cu cât mai repede cu atât mai bine căci veti fi scutiti de multă suferință în plus.

| WaterDrop a răspuns:

Foarte greu de inteles ce ai scris, sincer ma dor ochii.Mai multa atentie pe viitor daca se poate.

Lasand scrisul, eu iti recomand sa pleci din serparia asta de relatie pentru ca asta este.Sunteti 3 persoane si va mancati una pe alta constant.Lasa`l si pe el si pe ea si fugi unde vezi cu ochii.Vor mai exista si alti baieti de care sa te indragostesti, cat despre prietena ta, nici macar nu este prietena ta, este doar o persoana oarecare careia tu ii dai prea multa atentie si pierzi vremea cu ea.

Schimba`ti anturajul si viata, asta daca vrei sa fii fericita.Tu stii insa cel mai bine.

| Roxana19aa explică (pentru WaterDrop):

Am scris foarte repede de aceea am scris unele de
ne-nteles am si colectoarelor care-mi fac foarte multi nervi.
Mulțumesc oricum, chiar dacă cu toți ma-ți jignit cand eu am încercat să-mi dați un răspuns pentru ca eram confuza, dar in fine!

| WaterDrop a răspuns (pentru Roxana19aa):

Oh, hey, cu ce te-am jignit? :O Eu doar te-am atentionat ca nu se intelege si ti-am si dat sfatul pe care il doreai ca sa nu mai fii trista.Mai mult de atat ce pot face.

| Roxana19aa explică (pentru WaterDrop):

Nu te-am jignit pe tine mai.
Pe altcineva, dar se pare ca i s-a blocat contul

| Roxana19aa explică (pentru WaterDrop):

Nu-ți face griji nu ma întristez asa repede
Deci doamne sărăcuța de tine
Iti faci griji pentru mine?
Ma sperie deci doamne, m-am emoționat atât de tare încât am inceput sa plâng, înțelegi?

| Roxana19aa explică (pentru WaterDrop):

Nu-ți face griji nu ma întristez asa repede
Deci doamne sărăcuța de tine
Iti faci griji pentru mine?
Ma sperie deci doamne, m-am emoționat atât de tare încât am inceput sa plâng, înțelegi?

D

Și-n al doi-le-a rând nu mai vorbi dacă ai chef de certa

,, Nu iese foc fără fum"

Înțelegi tu?!

| Zabbyel a răspuns:

laughing cum nai-ba sa se supere! la incantat atunci cand l'ai injurat love strucklove struck(te'a vazut furiosa/suparata pe el, iar el, d'asta a ras) love strucklove struck

vazandu-te supi, a inteles ca inca mai ai sentimente pentru el, iar el ca nu s-a supi, inseamna ca si el, mai are sentimente pentru tine.
propune-i sa v-a impacati si ignorati vorbele mai "rautacioase" ale verisoarei sau oricare-i alte persoane happy

Răspuns utilizator avertizat
| Horusss a răspuns:

Stai sa înțeleg ceva, de ce mai ții legătura cu persoana care te-a despărțit de băiatul despre care spui tu ca il iubești?

| Roxana19aa explică (pentru Horusss):

Pentru ca suntem prietene de 7 ani si ea spune ca el este pervers, dar nu știu nici nu cred ca ma mai iubește!

| Horusss a răspuns (pentru Horusss):

Am impresia ca nu sti ce vrei, daca iti place de băiat lupta pentru el, eu nu am de unde sa stiu daca merita asta(doar tu stii daca merita sau nu sa lupți pentru el), părerea mea este sa iti pui ordine in ganduri sa sa alegi exact ce vrei sa faci pe viitor in aceasta privința.
PS: Daca te bârfește nu iti este prietena.

| Roxana19aa explică (pentru Horusss):

Imi dau seama, mersi!

| DariaIoana2002 a răspuns:

In primul rand, chestia care l-a deranjat din punctul meu de vedere este și faptul ca tu ii trimiteai screenshot-uri verișoarei lui, respectiv prietena ta cea mai buna..Adică nu știu.Mă gândesc ca poate el nu voia sa știe si ea tot ceea ce vorbești tu cu el...

| Roxana19aa explică (pentru DariaIoana2002):

Asta mi-a spus-o in fata ca nu vrea sa știe si sa nu-i mai spun toate, dar eu n-am ascultat.