| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am fost in concubinaj cu unul și m-am despărțit de el. Eu in timp cat am fost cu el, mama și cu mine mi-am ridicat o casa pe un pământ de la primărie. Eu sunt titulara, eu am buletinul pe casa, apa și curentul o am tot la mine, el nici nu are buletinul pe casa, eu am plecat din casă că făcea scandal și mai multe. Acum eu stau pe capul copiilor mei. Vreau să îl scot afara din casa, am chemat poliția și nu i-a făcut absolut nimic. In fața politiei a sărit la mine să mă lovească, ce ar trebui sa fac? Mulțumesc că ați citit tot!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu conteaza cine sau ce a bagat in acea casa, Mergi la un notar si intreaba,, sau la un avocat, lasa netu ca pe aici fiecare raspunde ce crede, nu ce este adevarat.Nu te costa nimic sa intrebi un notar sau un avocat.Notaru sau avocatu stie ce spune legea.Restu is povesti.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu contează pe numele cui sunt utilitățile, nici ce adresa are fiecare in buletin, important este cine apare ca proprietar in cartea funciara.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu conteaza cine are buletin la acea adresa si nici cine e titularul contractelor de utilitati. Daca vrei sa il evacuezi, va trebui sa il dai in judecata, politia nu ii poate face absolut nimic fara hotarare judecătorească.

| sierra1 a răspuns:

Doar in instanță rezolvi treaba asta. Contactează un avocat

| mihai69 a răspuns:

Plăngere penală pentru tulburare de posesie.
Şi reclamație la IPJ față de agenții nepăsători.

| relian a răspuns:

Ce poti sa faci este sa-l dai in judecata, dar o sa va imparta ce ati facut, pentru ca ati facut impreuna, toata lumea stie ca ati fost impreuna cat ati construit casa aia, chiar daca nu erati casatoriti.

| Izabellamirela a răspuns (pentru relian):

Da dar el nu a contribuit la nimic când am ridicat casa!

| relian a răspuns (pentru Izabellamirela):

Nu conteaza cine sau ce a bagat in acea casa, Mergi la un notar si intreaba,, sau la un avocat, lasa netu ca pe aici fiecare raspunde ce crede, nu ce este adevarat.Nu te costa nimic sa intrebi un notar sau un avocat.Notaru sau avocatu stie ce spune legea.Restu is povesti.

| Freya1 a răspuns:

Daca tu esti proprietara poti sa il scoti afara si normal politia trebuia sa te ajute. Daca nu se poate asa da-l in judecata.