| AdrianH1236774 a întrebat:

Am nevoie de părerile voaste cu privire la ceea ce voi spune : Am un frate de 15 Ani, O soră de 11 și eu de 13 happy Maicamia are 38 și taicămiu 39 și s-ar putea să ne mutăm în Austria dar problema este că mama s-ar putea să fie însărcinată și mă sperie ideea aceasta deoarece mă voi obișnui greu, ce mă sfătuiți? și cum să trec mai ușor peste asta? FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

In viata apar tot felul de evenimente si incidente pentru care nu suntem pregatiti. Cu toate acestea, cu cat accepti mai curand situatia, asa cum este ea, cu atat este mai bine pentru tine si cei din jur. A protesta impotriva realitatii este obositor si te impiedica sa te adaptezi la realitate. Este un lucru pe care nu-l poti schimba tu si atunci ai nevoie de curaj, de incredere in tine, in ceilalti si in viitor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te vei obisnuii greu? ca mai ai inca 2 frati deja, ce mai conteaza inca un fratior sau surioara?
In orice caz, daca mama-i insarcinata, ghici? Nu mai plecati in Austria!

| AdrianH1236774 explică (pentru Violleta2022):

Ba da, din contră happy Că din cauza că mama e însărcinată vom merge în Austria dar cu tatăl meu RETARDAT și să nu mă critici pentru cuvântul meu deoarece știu cine este, nu vom face prea multe cu el.

Răspuns utilizator avertizat