| Xten3girl a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, niste sfaturi, ceva.Trec printr-o despartire, insa este una mai delicata intrucat aceasta a fost programata oarecum si am avut o limita de timp.Sunt cu acest baiat de doua luni, dar chiar de la inceput ne-am indragostit nebuneste unul de celalalt.Problema este ca el nu face scoala in orasul in care locuiesc eu si vine acasa doar in vacante.Sunt cu el de la inceputul verii.De.a lungul relatie, spre sfarsit a inceput sa devina mai rece pentru ca vroia sa se indeparteze ca sa nu ne doara asa de tare cand va pleca.Si uite ca a sosit sfarsitul si doare al naibii de tare, ca si cum nu as fi constientizat niciodata ca se va termina si mai ales fara sa vrem.Il iubesc si ma iubeste.Mai sunt 3 zile pana va pleca si am decis amandoi sa ne prefacem ca nu s.a intamplat si sa fim prieteni ca sa ne indepartam mai usor si apoi cand va pleca o sa ne luam adio cum se cuvine.Nu avem ce face si relatia la distanta nu ar fi prea ok.Nu vreau sa sufar si doare si faptul ca fetele sunt lesinate dupa el si il voi pierde fara sa pot face ceva.Stiu ca se va lasa cu lacrimi la plecare, dar cum sa trec peste cand el nu va mai fi aici? Nici nu o sa mai vina curand aici.Il vreau mult, dar acum daca ne.am asumat aceasta relatie cu tot cu sfarsitul dramatic trebuie sa o ducem la capat.

Răspuns Câştigător
| EvaEve a răspuns:

Buna! Iti vorbesc in calitate de fata care a trecut pe unde treci tu. Ei bine, da. E dureros. E foarte dureros. Partea buna e ca nu e imposibil. Va va fi dor unul de celalalt, veti vrea sa vorbiti mai mult, sa fiti aproape unul de celalalt mai mult ca inainte. Cand vei avea nevoie de o incurajare, primul gand va fi la el. Iti spun din experienta. Acum, uite cum am trecut eu peste: am avut si am o prietena foarte apropiata. Daca nu ai, sfatul meu e sa iti faci una happy. De fiecare data cand aveam nevoie, ma descarcam si ii spuneam tot ce ma doare. Dar nu a folosit atat timp cat eu vorbeam cu el. Apropo de asta, cred ca ar fi bine sa nu vorbiti deloc o perioada pe retelele e socializare sau unde mai vorbiti voi. Stii cand a functionat? Atunci cand i-am spus "Ma doare mai mult daca inca tinem legatura asa de des.", iar el a inteles. Nu stiu ce vei decide tu sa faci, dar ai grija de sentimentele tale. Uneori s-ar putea sa simti ca innebunesti fara el, dar va fi ok. Da-ti drumul la lacrimi. Descarca-te. Iesi afara (sa nu te descarci in vazul lumii, poate doar in fata prietenei tale), inchide usa dupa tine, du-te undeva unde stii ca nu te vede nimeni si scoate tot din sufletul tau. Bea un pahar de apa rece si vei fi mai bine. Asa am facut eu. Chiar am reusit sa ma descarc si astazi (la doar 1 an de la despartire) pot sa il salut fara sa simt ca lesin daca il vad, fara sa imi bata inima de 1000 de ori pe secunda. E ca si cum nu am fi avut nicio relatie. O, da. Si fetele mor dupa el. Aceeasi problema! Inca un sfat: in perioada aceasta de despartire cauta sa vorbesti cu mai multi oameni, ocupa-ti timpul, fa ceva care sa nu te lase sa te gandesti prea mult la el. Stiu ca te vei gandi la el, ca de! Suntem oameni cu sentimente. Dar nu e imposibil. Sper ca te-am ajutat. Capul sus si fii tare. Te imbratisez cu drag!:*

| Xten3girl explică (pentru EvaEve):

Multumesc mult! Asa am sa fac.Si eu te imbratisez cu drag :*

4 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Dar de ce nu încercați să aveți o relație la distanță?

Răspuns utilizator avertizat
| Xten3girl explică:

KamaSutra...ar fi mai dureros, mai ales ca nu o sa mai vina curand aici, cred ca nici vara viitoare nu va veni..n.are rost sa ne chinuim asa, doar ne amagim si daca gasim pe altcineva ar durea si mai tare despartirea.pur si simplu am decis de la inceput sa incheiem relatia cand o sa plece