| Nelly07 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Eu plac mult un baiat. Il plac e putin spus. Ieri mi-am am aflat ca si el ma iubeste... Un sfat va rog! Sa mai astept? Eu am 14 ani iar el are 19...

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai daca si tu il placi si el pe tine stie si maicata ce mai in coace in colo incearca.
Stai linistita nu o sa fie ultimul asa ca nu ai ce sa pierzi.Atata timp cat e si cuminte si pocait nu are ce rau sa se intample

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

El a terminat liceul, tu abia acum îl începi...Nu cred că e bine.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Oho, e simplu: 112-pedofil, corupere de minori, ce mai intra? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești dispusă să faci sex cu el, nu ai ce să aștepți.
Sunt șanse foarte mari să îți aducă vorba despre asta. Chiar dacă este pocăit, sau a promis ceva, cuiva.

Trebuie doar să deschizi ochii!

| PumpkinDoll a răspuns:

Daca chiar va iubiti, plm...si are rabdare pana faci 18 ani ca sa va f*teti e bine...si acum or sa vina aia ''triggered'' p'aici sa spuna ca e o diferenta mare de varsta

| BloodyLips a răspuns:

E cam mare la 19 ani, nu cred ca ar fi un lucru bun...
Ăștia de 19 ani sunt foarte perverși și abia așteaptă o fetita mai mica și inocenta care nu prea știe cum sta treaba cu relațiile. Crede-ma ca nu se termina lumea la el, e o prostie sa crezi ca de la 14 ani o sa știi ce-i aia "dragoste". Un băiat la 19 ani sta cu o fata de 14 pentru ca e mult mai ușor sa obții sex de la fetele micuțe, ti-ar spune orice petru asta. Eu am 17, mai am puțin și fac 18. Am dat de foaaaaarte multi tipi de genul asta. Stiu ca tu crezi acum ca el poate fi excepția, băiatul care chiar sta cu tine pentru ca te iubește cu adevarat și ar fi o mare greșeală dacă nu ai fi cu el, dar nu-i asahappy In grupurile de baieti mari, de 18-19 ani, sa stii ca rad intre ei si fac misto de unul care are gagică de 14 ani, pentru ca toți stiu de ce si-a facut-olaughing Eu am auzit glumele din grupulețele astea de baieti, unii sunt mult mai falşi si nesimtiti decat par. Nu te strica de la vârsta asta, mai așteaptă. Dacă el "te iubeste" lasă-l sa te aștepte sa mai crești, deși sfatul meu ar fi sa nu te bagi de la început intr-o relație cu el. El ar trebui sa mai aștepte încă 3 ani pentru ca tu sa ajungi la o vârstă rezonabila pentru ce vrea el...și nu cred ca o sa te aștepte atât. O sa vezi ca n-o sa pierzi nimic, chiar dacă asa o sa ți se para acum. Pe la 17-18 o sa-ți dai seama de lucrurile astea și singura, o sa vezi altfel oamenii din jurul tău. Bucura-te de varsta pe care o ai și profita ca ești încă un copil inocent, nu te băga în rândul femeilor. Cu cat crești mai mult o sa fie și mai nașpa, o să ai mai puțin timp liber, mai puțin somn...
Nici eu nu m-am încurcat cu băieții de la 14 ani și crede-ma ca acum îmi pare super bine și sunt apreciata pentru asta, băieților serioși nu prea le plac fetele care cunosc materia de mici. Ma uit la fetitele de varsta mea care sunt femei de la 14 ani și mi-e mila de ele... dacă ai relații de la vârsta asta gandeste-te ca la 18 ani deja știi tot, ai trecut prin atâția bărbați, nu mai ai nicio fascinație care vine cu trecerea anilor. Stai cuminte și așteaptă sa mai crești, percepția ți se schimba de la an la an. Oricum, cei mai frumoși ani din viață mi se par pana acum cei de la 13 la 17 ani, ca după începe stresul, lumea se așteaptă de la tine sa acționezi ca un adult.

| ririsa a răspuns:

El la 19 ani o sa vrea sa faceti sex, iar tu la 14 ani e prea devreme pentru a face asa ceva... mai bine nu faci nimic si il bagi in friendzone

| Nelly07 explică (pentru ririsa):

Stiu, m-am gandit si la asta. E pocait. Mie mi-a supus ca el nu a facut vreodata sex si nici nu vrea inainte de casatorie. Am uitat sa mentionez ce fel de baiat e. A vorbit cu mama mea si i-a promis ca o sa aiba grija de mine... Acum nu stiu... De asta sunt si derutata laughing

| ririsa a răspuns (pentru Nelly07):

Pai in acest caz poti incerca sa vezi

| Nelly07 explică:

Scuzati categoria...

| Dragoș2295 a răspuns:

Sincer dacă tu crezi că și el te iubește merită să-i acorzi măcar o șansă, până la urmă poate o să fiți împreună până la adânci bătrâneți?