| maaya999 a întrebat:

Am o intrebare...cum ati reactiona si ce ati face daca partenerul pe care il iubiti enorm si aveti deplina incredere in el, v-ar trada? Va rog raspunsuri cat de sincere! Multumesc!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii arunc toatee lucrurile afara si nu mai intra la mine in casa

Bula
| Bula a răspuns:

Am patit si eu astfel, de mai multe ori.
Periodic (odata la 5 ani) am iertat, conditionat.

| Adry05 a răspuns:

Deja sunt în momentu vieții când mă aștept de la oricine s-o facă și nu cred că aș mai fi de nimeni surprinsă. So, m-ar durea, dar n-ar fi atât de wow.

| AdelinaC a răspuns:

Daca prin tradare intelegi inselat, m-as desparti. Un om care inseala o data, o va face si a doua oara. Exista cu adevarat schimbare in oameni, dar sunt exceptii si marea majoritate nu se schimba.

| SilentRain a răspuns:

Odată ce îmi pierd încrede în cineva, ma detașezi emoțional și devina o cărămidă lispsita de sentimente
Banuesc ca a-și pleca din acea relație, dezamăgita

| Dismally a răspuns:

Buna, depinde si ce inseamna acea tradare dar cel mai probabil ar urma o despartire. Adica nu vad sensul unui partener in care nu pot avea incredere totala, care este capabil sa ma tradeze...

| Endoryus a răspuns:

Nu vrei sa stii.

| Hehdhdjeheh a răspuns:

Iti spun cum am reactionat eu rolling on the floor)
"Ba deci nu nu e adevărat nu nu "
După eram ceva gen "Ba da cum ba adica ok pe mine ca pe mine dar ti-ai trădat si cel mai bun prieten "
"Ma intelege ca nu e ok "
Si dupa ne-am apropiat din nou. Pnmrolling on the floor) depinde cat de mult il iubesti

| ralucaa44 a răspuns:

Trebuie sa il ierti dar aa nu mai continui acea relatie cu el, altfel ar insemna ca in primul rand nu te respecti pe tine deci el de ce sa o faca? te ar trada in continuare, te asigur.Si ca sa faci pasul asta in primul rand trebuie sa te asiguri ca nu esti dependenta de el emotional sau financiar.Inchide poarta asta daca vrei sa deschizi alta care sa iti aduca bine