| fata2020 a întrebat:

Am o intrebare...
Parinii mei mi-au luat telefonul si mi-au zic ca nu il voi mai primi niciodata.
Ce pot face ca sa ii conving sa mi-l dea inapoi?

Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

Respecta dorintele, regulile lor. Ai gresit cu ceva

Răspuns Apreciat de Editori
| Fatamuntilor a răspuns:

,,Niciodata'' e provizoriu pentru parinti cand e vorba de conficarea obiectelor de acest gen..Este masura cea mai potrivita pentru a intelege ca ai gresit.

In primul rand NU insista! E INUTIL.
Discuta despre ce ai facut,fa-i sa inteleaga ca iti pare rau,dar NU adu vorba de telefon.
Invata bine la scoala, fa-te utila in casa, participand la treburile casei.
Incet, incet, parintii tai isi vor recapata increderea in tine si iti vei primi telefonul.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai tu stii din ce cauză ti au luat telefonul, ai facut tu ceva ce i-a supărat, ca doar nu sunt nebuni sa te lase fara telefon fara motiv temeinic, deci spune ne ce ai facut si ca sa îi convingi ca meriti telefonul trebuie sa i ti schimbi comportamentul, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu ne spui tu intai, cauza pentru care ai fost pedepsita atat de rau?
Trebuie sa fii facut ceva foarte grav, daca nu vor sa ti-l mai dea deloc inapoi.

| Ely1234567 a răspuns:

Cere-ți scuze pentru greșeala ce ai făcut-o și arata-le ca îți pare rău