| Valentina73838 a întrebat:

Buna. Am o menstruatie regulata. In ultima perioada am avut contact sexul neprotejat. Am o intarziere de 3 zile a menstruatiei. Saptamana trecuta am facut un test ultra sensibil, dar a iesit negativ. Am grabit faza cu testul pentru ca sunt foarte nerabdatoare sa stiu daca sunt sau nu. Este posibil sa fiu insarcinata acum? Iar testul sa fi dat gres?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut testul la mai putin de doua saptamani de la contactul sexual neprotejat, testul nu este sigur.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, evident
testele nu sunt absolut sigure, numai doctorul iti poate spune absolut sigur ca esti sau nu insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Testul se face la minim două săptămâni după contactul sexual.

| Teo29 a răspuns:

Daca nu iti doresti sa ramai gravida,
mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Valentina73838 explică (pentru Teo29):

Ne dorim un copil. Daia nici nu ne am protejat. Eu zic ca la 22 de ani, respectiv 26, suntem destul de responsabili?

| SuntCineVreauEuSaFiu a răspuns:

Da, e posibil. Sexul neprotejat e foarte periculos. Dar daca testul ultrasensibil a sus ca nu, e o sansa FARTE FOARTE FOARTE minuscula(0, 00000000000000000000000000001) sa fi dat gres, dar inlume totul e posibil, deci e o sansa sa fii mamica!(asta daca esti prea tanara si vrei sa scapi de el in cazul in care il ai, irosind o viata). O zi buna iti doresc!