| RamonaRebecca a întrebat:

Am o mica problema. Imi place de un baiat. Nu pot sa nu ma gandesc la el, nu stiu ce mi-a facut, dar incep parca sa ma indragostesc de el. El este din Timisoara, iar eu din Braila. Stiu, foarte departe. Dar faza e ca are o iubita. O iubita al naibii de frumoasa si nu as putea sa ma bag in relatia lor. Iubita lui e mult mai frumoasa ca mine. Incerc sa ii gasesc defecte mereu, dar nu pot. Pur si simplu nu pot. Si mai este o problema. Nu am vorbit niciodata cu el. Am o prietena care este in gasca cu el. Mi-a dat facebook-ul lui si mi-a descris putin atitudinea lui. Este un ' jucator ' adica isi bate joc e fete. Mi l-a mai descris un pic si de atunci nu pot sa nu ma gandesc la el. Mi-am facut curaj azi sa vorbesc cu el si i-am zis pe facebook : ' Hei. Ce faci? '. A durat un pic pana sa vada mesajul. A vazut mesajul, dar nu mi-a raspuns. Azi dimineata am inceput sa plang pentru ca numai suportam. Nu stiu ce sa fac. Sa ii atrag atentia, ceva. Nici nu stie ca exist. Va rog ajutati-ma.
Apropo, stiu ca nu are niciun sens ca il plac si nici nu am vorbit cu el, dar sper ca macar o persona - doua sa ma inteleaga. Multumesc.

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Lasă-mă să te aduc cu picioarele pe pământ.

Ai o simpatie oarbă pentru el dar de îndrăgostit nu te-ai îndrăgostit crede-mă că n-ai scos niciun cuvinţel de la el.

Uită-l, aşa vei scăpa de dezamăgiri.

| StalkerSoul a răspuns:

Ce copilarii laughing, in fine cati ani ai?
Lasa baiatul in pace, am inteles are prietena sunteti departe unul de celalalt.i-ai dat mesaj nu ti-a raspuns, ce mai vrei?
Baiatul o iubeste pe fata aceea nu se baga in vorba cu altele, bravo lui!
Numai te gandii la el oh go on e absurdstraight face

| NoRegretsxx a răspuns:

Te intelegem toti, nu a asta problema. ideea e ca tu sa realizezi ca e inutil sa incerci sa fii cu el.
Schimba-ti prioritatile si o sa fie bine.

| Joker11 a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun asta, dar cred ca ar fi mai bine sa renunti la el, deoarece:
1)Asa cum ai spus, isi bate joc de fete, asa deci nu cred ca ai vrea sa fi cu el, te-ar rani.
2)Daca el are iubita, nu mi se pare corect sa intervi in relatia lor, este urat.Gandeste-te ca poate si fata aceea e la fel de innebunita dupa el la fel cum esti si tu si i-a fost greu pana sa ajunga sa fie cu el.Cum s-ar simti fata aceea cand ar vedea ca tu te-ai baga in relatia lor si ai incerca sa o dai la o parte ca tu sa fie cu baiatul.NU stiu...Eu sunt sincera si iti sp-un ca m-as supara foarte tare.
3)Sunteti mult prea departe unul de celalalt, asa deci daca ati fi impreuna nu v-ati vedea prea des deoarece aveti o distanta mult prea mare de parcurs.
4)Cateodata,toti ajungem sa visam la o anumita persoana care poate deveni o obsesie pentru noi, insa asta nu inseamna ca trebuie sa iti asumi un risc asa mare pentru ea. Exista si posibilitatea ca el sa nu te placa.Si asa le mai si distrugi relatia dintre el si iubita lui.
5)Mai sunt baieti in lume, nu vei muri, stai linistita laughing Ouf... dragostea asta, cum iti da in cap si fuge, uite ce afce din tine!

| Mimzy a răspuns:

Buna ^_^
Imi pare rau sa iti spun asta, dar cred ca ar fi mai bine sa renunti la el, deoarece:
1)Asa cum ai spus, isi bate joc de fete, asa deci nu cred ca ai vrea sa fi cu el, te-ar rani.
2)Daca el are iubita, nu mi se pare corect sa intervi in relatia lor, este urat.Gandeste-te ca poate si fata aceea e la fel de innebunita dupa el la fel cum esti si tu si i-a fost greu pana sa ajunga sa fie cu el.Cum s-ar simti fata aceea cand ar vedea ca tu te-ai baga in relatia lor si ai incerca sa o dai la o parte ca tu sa fie cu baiatul.NU stiu...Eu sunt sincera si iti sp-un ca m-as supara foarte tare.
3)Sunteti mult prea departe unul de celalalt, asa deci daca ati fi impreuna nu v-ati vedea prea des deoarece aveti o distanta mult prea mare de parcurs.
4)Cateodata,toti ajungem sa visam la o anumita persoana care poate deveni o obsesie pentru noi, insa asta nu inseamna ca trebuie sa iti asumi un risc asa mare pentru ea. Exista si posibilitatea ca el sa nu te placa.Si asa le mai si distrugi relatia dintre el si iubita lui.
5)Mai sunt baieti in lume, nu vei muri, stai linistita laughing Ouf... dragostea asta, cum iti da in cap si fuge, uite ce afce din tine!

Sper ca te-am ajutat! ^_^

| StirOfEchoes a răspuns:

Draguto, probabil baiatul de care spui este foarte frumos si normal ca te-ai indragostit. Dar faptul ca el este un `jucator` ar trebui sa te puna pe ganduri! Daca la un mesaj nu ti-a raspuns si ai inceput sa plangi, gandeste-te cum va fi atunci cand isi va bate joc de tine(daca vei fi impreuna cu el). Pe lumea asta exista FORTE MULTI baieti draguti si ai de unde alege, iar smecherasi si Feti-Frumosi ca el gasesti la tot pasul. Ma indoiesc ca ar avea un character frumos. Tu decizi daca vrei sa suferi sau nu. laughing