| oanasunshine a întrebat:

Am o problema. A inceput sa-mi placa de un baiat, care se nimereste a fi un prieten foarte bun. Iesim des, vorbim in fiecare zi, si am o vaga senzatie ca si el ma place, si asa imi zic si prietenele. Se comporta dragut cu mine, daca sunt suparata mereu ma intreaba ce am...dar nu sunt foarte sigura. Si nu am de gand sa ii spun, pentru ca asa am facut si cu alti baieti si a iesit prost. Vreau sa ii dau de inteles ca il plac, dar nici sa ma dau la el prea evident nu vreau. Nisteee sfaturi? Funda mare. :*

7 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti, suna ciudat insa el daca te place cu adevarat intr-un final nu o sa mai reziste sa taca asa, sa stea inchis in el si o sa iti zica.Mie teama insa sa nu fie genul mai timid, si sa creada ca poate nu il placi, astfel neavand curajul sa iti zica ce simta. Daca peste ceva timp el nu iti spune, incearca sa ii spui tu, mai pe ocolite.De exemplu daca vorbiti pe mess baga ceva gen :'' Ce mai faci bro! Pot sa iti zic frate nu? Sau cum ai vrea sa iti zic love struck '', nu stiu, incearca sa te comporti mai altfel decat inainte, incearca sa te lasi mai greu, sa fi mai timida fata de el.Asa el o sa observe ca nu e geva in regula si cand o sa intrebe ce s-a intamplat spune-i! Fara ezitare, incercarea moarte n-are! Bafta big hug kiss

| Cline7 a răspuns:

Este eviedent ca te place, eu cred ca ar trebui sa continuati sa iesiti impreuna, sa vorbiti cat mai des, si poate ca el va face primul pas, nu te grabi, totul va veni de la sine! Bafta

| Hirako a răspuns (pentru Cline7):

Ce a spus Dulceata e bine.

Pe langa asta, priveste-l in ochi cat mai des, contactul vizual denota afectiune.

| CRISS69TM a răspuns:

Daca e vorba de fostul iubit al prietenei tale, ti-am raspuns la intrebarea anterioara.probabil ai revenit cu aceeasi problema dar cu alta formulare.nu te lua niciodata dupa ce spun "prietenele".nu fi naiva.se pare ca tu nu inveti din greseli.ai muscato de atatea ori incat vad ca a inceput sa-ti placa.este un proverb.desteptul invata din greselile lui, inteleptul din greselile altora, si prostul niciodata.refuz sa cred ca te poti incadra in ultima categorie.fi inteleapta ca poti.si mai un lucru, e normal ca prieteni fiind sa ne intereseze si problemele tuturor pentru a ne putea ajuta.de asta sunt prietenii.priteniile trebuie sa fie dezinteresate.el oricum o face din interes.tot asa va iesi daca faci aceleasi greseli.pacat.

| gagiu30 a răspuns:

Dai de inteles ca si tu il placi si o sa faca el primul pas succes

| ingerashmeu a răspuns:

Eu cred ca si lui ii place de tine dar nici el nu vrea sa dea impresia de indragostit, asa cum ai specificat si tu.Pai bafta in continuare!

| Mclika a răspuns:

Pai se pare ca esti indecisa.Ce avantaje (sentimentale)ai de la actualul prieten, intreaba-te! Daca i-ti mai place de el atunci multumeste-te cu ce ai!