| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... Am un bebe. Nu e recunoscut de tata. A fost mai altfel relația dintre noi după ce am rămas însărcinată s-a terminat cu totul el nu a vrut copilul eu l-am păstrat si am rupt orice legătură. Acum întrebarea mea este as putea sa îl dau în tribunal pentru testul de paternitate nu vreau sa ii apară la bebe linie în certificat la numele tatalui

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si asa judecatorul poate nu rezolva cazul, crestel cu ai tai si cine stie poate dai de unu care accepta sa fie cu tine si ala mic.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-l dai in judecata si daca refuza sa isi recunoasca paternitatea poti merge la testul de paternitate. Ideea este ca acel test costa de la 1000 lei in sus. Depinde si de clinica. Pretul l-am vazut aici: http://bit.ly/30vizkq

| mihai69 a răspuns:

Da, poți.

| Mosotti a răspuns:

A zis ca nu vrea copil de dinainte sa ramai insarcinata? Daca a zis, e vina ta ca nu ai respectat, sau ca nu ai plecat din relatie, el nu a vrut si ti-a zis. Daca nu ti-a zis, ai putea sa-l dai in judecata, dar dureaza pana se face testul, consulta un avocat si el iti va spune concret.

Si intai intra si aici pe forum si intreaba, fa-ti user si acolo.
https://www.avocatnet.ro/forum

Dar decat cu un tata care nu te vrea si care nu vrea copilul mai bine linie, ca oricum nu va iubi copilul daca nu-l vrea, voi nu va intelegeti si oricum ii va fi rau copilului. O sa gasesti altul care te place asa cum esti si cu ce esti.

| Andreeush a răspuns:

O dată ce ți-a zis că nu vrea copilul ar fi trebuit să te gândești la consecințe din timp.
Acum dacă vrei să ajungi în tribunal ar trebui să apelezi la un avocat.

| Sofer a răspuns:

A fugit de responsabilități omul.

| mudokins78 a răspuns:

Daca vrei il trec eu pe numele meu! Nu ma deranjeaza.
Imi poti da adresa de mail in privat.

| Endoryus a răspuns:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa nasti copilul.

| darrio2007 a răspuns (pentru Endoryus):

Mai bine zis, inainte sa il conceapă.

| Endoryus a răspuns (pentru darrio2007):

Prea avansat pentru ea.