| Anaaura a întrebat:

Buna, am o problema, la munca managerul meu mereu parca imi face zile negre. Eu muncesc cum trebuie dar el mereu gaseste ceva sa faca in asa fel incat sa imi fie greu. Precizez ca imi zambeste de fiecare data, iar cand se supara pe mine nici macar nu se mai uita la mine ma evita. Mai nou s-a despartit de nevasta lui, am aflat intamplator. Ideea este ca nu inteleg de ce se comporta asa doar cu mine cu celelalte colege se comporta normal. Nici macar ceilalti manageri nu se comporta atat de urat cu mine cum face el cand este suparat pe mine. Oare ii place de mine?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

I s-a pus pata pe tine. Nu este frumos din partea lui ce face. Este un abuz de autoritate.

| Anaaura explică (pentru sadrian46):

Asta am zis si eu ca face abuz de autoritate. Ai dreptate

| Anaaura explică (pentru sadrian46):

Problema este ca de un an imi face asa. Am incercat mai multe metode incat sa ma fac nevazuta doar sa imi fac treaba dar degeaba.

| sadrian46 a răspuns (pentru Anaaura):

Încearcă o confruntare directă, ca să fie ca o palmă psihologică.
Să îi spui, dacă continui așa, mă pierzi, îmi dau demisia.

| Donsavas a răspuns:

Nu ii mai permite. El te hartuieste psihologic, se foloseste de autoritatea lui fata de tine pentru a încerca să te controleze. Fie te controlezi tu astfel încât să nu te controleze el, fie iti dai demisia.