| no name a întrebat:

Buna am o problema m-am desp de prietenul meu ieri si imi vine sa innebunesc de durer suferinta din dragoste cand doare, doare si nu stiu ce sa ma fac am nevoie de sfaturi motivul pentru care ne-am despartit a fost ca a mers la microrevelion desi imi promisese ca nu va merge deoarece acolo lucra si fosta lui prietena cu care a stat 4 ani si nu imi convenea sa se int la microrevelion si pentru ca atunci cand el lucra si eu nu-mi gasisem de lucru mergeam sa-l vad la lucru si de stateam doar 5 min si el atata nu venise ier la mine la lucru si faptul ca eu lucram si el se distra iar cand lucra el eu stateam acasa sad si nema despartit eu am pus punctul iar dupa aia nu eram fericita multumita de ceea ce facusem ma durea enorm azi l-am sunat nu am mai rezistat si l-am intrebat dc nu ma cautase de ieri asteptam macar un sms sau sa ma sune ca de obicei cand ne certam sau ne desparteam, sufar tare si nu stiu ce sa mai fac sunt cu el de 5 luni e tot ce mi-am dorit dar cu toate astea mi-a zis ca azinoapte la microrevelion sa sarutat cu una pentru ca s-a enervat pe mine si am crezut ca imi pusca inima de durere si cu toate astea vreau sa continuam i-am zis ca putem trece si peste asta doar ca el mi-a zis ca nu mai vrea ceea ce eu nu inteleg cum azi poti iubi enorm iar maine sa zici gata imi vine sa mor de durere nu stiu ce sa fac vreau sa ma ajutati cu un sfat va rog din suflet sunt disperata nu mai am pofta de mancare, de nimic ce s afac sa-mi treaca... oare daca ii spun ca facem cum zice el si nu mai continuam mai tarziu ma va cauta va regreta, ne vom mai impaka ce sa cred ce sa fac crying((

Răspuns Câştigător
| ioana_6047 a răspuns:

Calmeaza-te, nu asculta melodii lente de dragoste pentru ca o sa te deprime si mai mult.Incearca sa iti ocupi timpul, iesi cu o prietena, du-te la shopping, fa o prajitura, uitate la un film si incearca sa treci peste.Sa o sarute pe una doar pentru ca s-a enervat nu este o dovada de iubire, din contra este o dovada de indiferenta si pana la urma inseamna ca nu te-a meritat.Viata merge mai departe, gandeste pozitiv, sunt baieti pe lumea asta cum e frunza si iarba...si poate care chiar te merita si te respecta si te pot iubi de o mie de ori mai mult.Si cu privire la alimentatie nu e bine ce faci.Mananca pentru ca mai tz o sa ai de suferit si o sa te imbolnavesti si nu il mai suna u pentru ca nu u ai fost acolo si nu u te-ai sarutat cu altu ca erai "nervoasa pe el". Ai grija de tine si gandeste-te ca indiferent de obstacole viata merge mai departe. S-au despartit oameni in toata firea care au facut casa impreuna si care aveau copii dupa 5 ani 50 de ani...nu 5 luni.bafta!:*

3 răspunsuri:
| anna_1674 a răspuns:

Mai tirziu nu va fi, pauza insemna despartire. sa sarutat cu alta asta demonstreaza cit de tare te iubeste. uita/l, a facut atunci, o va face si in viitor. eu cred caci cind iubesti si esti in situatia asta nu ai nevoie de nimic, dar el a gasit alinarea in alte fete, mai bine se clarifica in problema voastra decit sa se sarute cu altele. asta e parerea mea, sper sa/ti fie de folos.happy

| anna_1674 a răspuns:

Mai tirziu nu va fi, pauza inseamna despartire. sarutul cu alta demonstreaza dragostea lui pentru tine, lasa/l, daca a facut atunci o va mai faca si tu doar vei suferi. cit vei putea rabda? el poate merge si mai departe.inteleg cum te simti, am avut si eu probleme de genul, si cam aceeasi problema, dar daca el nu mai vrea sa prietenesti nu face. mergeti pe drumuri diferite. cred ca va fi mai bine pentru ambii. daca te/ar fi iubit nu sa/r fi dus la alta, dar ar incerca sa rezolve problema impreuna. parerea mea, sper sa/ti fie de folos happy

| Livia_5317 a răspuns:

Crede-ma te mai iubeste, daca ai incerca sa nu mai fi atat de invidioasa poate lucrurile vor merge mai bine. Dar pentru asta si el trebuie sa fie mai sincer cu tine.Luoati-o de la zero.Iti urez succes si mult noroc.Nu mai fi suparata!