| Jajdbxggbshxnc38547 a întrebat:

Buna, am o problema, mi-am strans bani pentru un telefon nou dar nu stiu cum sa ii intreb pe parintii mei daca ma lasa sa imi iau telefonul. Am spus intr-o zi ca telefonul meu pe care il am nu prea mai merge si ei au spus ca de abia asteapta sa mi se strice si sa imi dea unul cu butoane. Sunt a 8-a si am note mediocre si eu cred ca nu o sa intru la liceul la care vreau. Incerc sa invat cat mai bine si mai mult. Ce sa fac sa ii conving sa ma lase sa imi cumpar telefonul?

3 răspunsuri:
| Kryeno a răspuns:

Având în vedere că performanțele tale școlare lasă de dorit, cam au dreptate - e normal să se gândească la faptul că, achiziționându-ți un nou telefon, vei pierde timpul stând pe el. Sfatul meu e să lași telefoanele pentru moment și să-ți remediezi notele și să le demonstrezi că te-ai schimbat. În acest fel, le recapeți încrederea și poate te vor lăsa să-ți iei telefonul.

| Jajdbxggbshxnc38547 explică (pentru Kryeno):

Eu nu am note rele, daca asta s-a inteles, adica mediile mele generale sunt peste 9, 50. Si oricum ar trebui sa imi iau un nou telefon pentru ca asta mi s-a cam stricat.

| Jajdbxggbshxnc38547 explică:

Ei nu cred ca o sa intru la liceul pe care il doresc****