| AceaFată245657 a întrebat:

Buna,am o problema...
Nu stiu cum sa imi fac o prietena (iubita),eu tot am incercat,dar nu reusesc,

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| qwertpro a răspuns:

Salut,pai nu e asa usor sa iti faci o iubita.E foarte greu chiar si sa iti faci un prieten bun, dar o iubita cu atat mai mult.E nevoie de mult timp pentru a forma o relatie de prietenie, si dupa ce esti sigur ca cunosti persoana data si ea pe tine si daca ambii sunteti de acord de sa treceti la o noua etapa, abia atunci puteti deveni iubiti. Daca vei tot cauta o iubita, nu vei ajunge nincaieri astfel.Sa zicem ca poate vreo fata te va simpatiza si va accepta sa va intilniti, dar avand in vedere ca ai cautat o asemenea relatie mult timp s-ar putea sa devii dependent de ea si astfel doar sa creezi o relatie toxica care sa te faca sa suferi, si care cel mai probabil se va sfarsi repede. Iubirea nu apare la comanda, ea apare la momentul potrivit si e necesar sa astepti poate chiar ani pana sa o intilnesti.Trebuie sa cauti care sunt cauzele ca iti doresti o asemena relatie, poate sentimentele de singuratate sau poate lipsa unor prieteni care sa iti fie alaturi? Nu grabi lucrurile, toate la momentul potrivit.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să mai încerci.

| BeaTMaN696 a răspuns:

Aia ie

| MotanuJmekerit a răspuns:

Sa intre pe 10 20 fete cu diferite subiecte despre scoala lume viata etc si tot inviti pe ela la suc la orice si cu siguranta una tot prinzilaughing am testat eu ...si nu merge laughing))

| RAY a răspuns:

Tu esti bisexuala sau lesbiana?

| Iamandra04 a răspuns:

Nu trebuie sa grabesti lucrurile cu una,trebuie sa socializati, sa deveniti prieteni, apoi sa va dezvoltati sentimente anume. Trebuie sa fiti cat mai adevarati unul fata de celălalt. Ce vreau sa spun e ca trebuie sa fii tu! The real you, nu un tu care e ciudat. Acum nu stiu daca ma vei asculta, insa de obicei asa incepe o relatie

| Andreeush a răspuns:

Mai încearcă altfel nu ai șanse.

| mgtow a răspuns:

E complicata treaba nu mai incerca mai rau iti faci incercand

| mihai69 a răspuns:

Vrei să treci de la băieți la fete?
Oricum, indiferent de genul persoanei la care ții, iubirea nu vine la comandă.
O astfel de relație se naște treptat, pe măsură ce vezi că te potrivești cu respectiva - iar ea la rândul ei va simți ceva asemănător. Dacă chestia nu e reciprocă - nu are rost să insiști; o să pari disperată și poți doar să gonești pe cei din jurul tău.

| AceaFată245657 explică (pentru RAY):

Nu,m-a pus un coleg de clasa sa pun intrebarea asta laughing)

| RAY a răspuns (pentru AceaFată245657):

E bine ca socializați