| Crisstinayy12 a întrebat:

Buna, am o problema. Sunt clasa a cincea. Am fost in excursie 2 zile cu clasa la munte. Acolo am stat cu o prietena dar nu am vrut sa stau cu ea ca m-am inteles ca stau cu alte fete asa ca eu am inceput sa fac chestii horror in camera aia sa creada ca e posedata ca sa mergem la celalte fete ( Nu imi placea sa stam doar noi doua, deoarece celelalte erau 4-3). M-am prefacut ca sunt inchisa in baie. Prietena cu care stateam in camera (Alina) a mers la diriginta si i-a zis si a spus ca vine imediat un domn si cand a venit i-am spus ca am putut iesi si a spus ca a fost intepenita. Apoi i-am ascuns telefoanele ( mie si Alinei) Si a inceput sa spuna la ceilalti si atunci toti au dat vina pe a saptea, care era cu noi in excursie... Cand era diriginta la ceva fete in camera le-am spus la niste fete ca eu am fost si a auzit profa de desen si i-a spus la diriginta!
Urmatoarea zi doua fete au venit cu ideea sa-i trezim pe baieti. Eu cu ceva fete am batut la usa si tot pe mine au dat vina.

Am o colega care place un baiat si aproape toate fetele vor ca ei sa se sarute si ii impingem si toti si ei tot pe mine dau vina. Eu nu fac nimic decat sa fiu in rand cu ceilalti si sa ma distrez. Fata aia care place pe baiat e ciudata deoarece s-a imbracat in sutien si trening si a zis ca vrea sa para sexy...

Pe autocar am luat o poza de pe net cu o femeie si un barbat la nunta si am pus fețele lor. Am trimis pe grupul clasei, toti au ras. A venit diriga deoarece un baiat i-a spus la diriga in gluma. A intrebat cine a facut asta si ei au zis ca eu. Mie mi-a zis ca nu ma mai duce in excursii si va vrea sa vorbeasca cu maicamea si daca mie mi-ar placea sa mi se intample asa.
Fata (mireasa din poza) a inceput sa planga fals ( eram prietena cu ea acum mi-e frica sa mai merg la scoala maine ),, a plans fals chiar daca ea stia ca fac poza aia ca se uita in geam. Si cand am pus-o a zis sa o sterg si atat. Dar cand a venit diriga plangea.
Dupa un coleg i-a aratat poza si a zis Hiiii da ii frumos? Si nu stiu ce, o colega m-a facut si proasta.

In fine eu voiam sa ma distrez dar regret chestia cu camerele.

Ce e de facut?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am inteles nimic in afara de niste prostii specifice varstei... deci care e problema?

| mihai69 a răspuns:

Pe mine m-ai pierdut de la a patra frază - era prea fără sens...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu e de făcut.
dar am leșinat la chestia cu ''am început să fac chestii paranormale'' rolling on the floor))))

| Rotazi a răspuns:

Vad ca te pricepi la facut prostii. Dar nu te pricepi la gramatica limbii romane! Fiind in clasa a cincea, ce ar fi sa pui mana pe carte? Poate asa te vor ierta.

| Crisstinayy12 explică (pentru Rotazi):

Daca scriu gresit aici din vina ca sunt stresata nu inseamna ca nu stiu scrie corect crying Nici nu ma uit la tastatura

| Rotazi a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Cand scrii si vorbesti corect, le faci si in somn (ori stresata) corect. Din obisnuinta. Asa ca, nu-mi vinde mie gogosi.

| Crisstinayy12 explică (pentru Rotazi):

Daca vrei, facem concurs din gramatica.

| Rotazi a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Serios?! rolling on the floor

| Crisstinayy12 explică (pentru Rotazi):

Da, serios. In textul de mai sus nici macar nu am scris gresit, doar m-am exprimat putin incorect si am uitat niste virgule. In plus, de ce te iei de un copil de clasa a 5-a? De unde stii ca nu citeam carti,, de gramatica limbii romane,,? Mare destept ce esti, daca esti asa de curios, am avut mereu media 10 la romana

| Ela05 a răspuns:

Totuși nu văd ce ai făcut atât de grav... Dacă nici cu prostii din astea nu vă lasă să vă distrați, ce să mai zic de altele mai grave, ce vă fac, vă omoară dacă îi spargeți nasul cu ușa unui coleg cum am făcut eu când eram mică?
Parcă zici că revine nazismul lui Hitler frate, nu mai ai voie să razi să glumești că parcă ai omorât pe Dumnezeu.
Nu știu sincer mi se par prostioare fără importanță, încât să îți spună diriginta că nu te va mai lua în nici o excursie. E normal să o cheme pe mama ta la școală, dar deja faza cu excursia a exagerat prea mult.
Și diriginta si mama ta au făcut pozne la școală, plus de asta că nu ai făcut chiar nimic grav măi deci nu înțeleg. Oricum acum știi că ești înconjurat a de prieteni/prietene false și mincinoase. Așa înveți și tu de cine să te ferești pe viitor.

| vladuss09 a răspuns:

Sincer nu ai facut nimic rau. Nu te mai panica atatlaughing). Sunt niste prostii care le fac toti copii de varsta ta.
Incearaca ca maine sa nu iti pese de nimic. Nu ma refer sa ignori totul si pe cei din jur. Nu stiu cum sa ti explic pe intelesul tau mai bine laughing)
Fii calma si accepta ca ai gresit (chiar daca nu i cine stie ce). Daca se i au colegii de tine ca ceai facut in excursie spune le ca macar te ai distrat (chiar daca in sinea ta tu stii ca ai gresit, dar nu le vei spune asta!). Incearca da gandesti ca un om mare si vei fii "deasupra" colegiilor tai.

Funda?big grin

| Aligator0108 a răspuns:

Astea sunt prosteli, singurul lucru pe care poți să îl faci este să te maturizezi. Înțeleg că ai vrut să te distrezi, dar nu uită că există limite.