| Anonim24122004 a întrebat:

Buna, am o relatie de 4 luni pe internet cu o fata si suntem gelosi unul pe altul foarte tare, deja ne-am facut planuri de viitor si vrem familie, copii, asa mai departe. De o saptamana ne certam incontinuu pe un subiect, adica cluburile, da exact, eu sunt un tip credincios si ea e opusul. Ea vrea in cluburi cu baieti si da, ea a mai fost in cluburi cand era mai mica pe la 11 ani si daa...umblau astia sa sa o iubeasca, daca stiti la ce ma refer si tot nu s-a potolit si incerc sa ii zic ca nu is de acord sa se duca intr-un loc unde is numai barbati excitati care o pot imbata si sa uite de mine (ca o mica paranteza, eu sunt primul ei iubit, ma rog asa mi-a zis si nu vrea sa ma asculte deloc, face scandal, plange). Am incercat sa ii zic ca ma despart de ea si dupa o zis ca se sinucide si mda am incercat eu sa o intorc sa zic ca a inteles gresit si pana la urma si-a dat seama ca stau cu ea numai din mila sa nu se omoare. Faza e ca mie mi s-a rupt inima in bucatele din cauza ei si nu mai simt nimic pentru ea, in capul meu acum e doar o dăstrăbalata si eu nu vreau asa ceva. Vreau o fata cuminte, pe placul meu care sa nu ma insele si sa nu mearga in club. Vreau un raspuns. ce ar trebui sa fac? Si dati-va si voi cu parerea despre mine si ea vreau un raspuns cat mai rapid

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu va potriviti deloc, nu are niciun sens sa fiti intr-o relatie. De schimbat n-o schimbi, ca "din cocos nu faci gaina, nici din curva gospodina."
Desparte-te de ea. Nu conteaza ca zice ca se sinucide, asta e santaj emotional. Problema ei, nu esti dator sa-ti ratezi viata pentru o ratata.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta e o mascarada de relatie, din cate observ. Nu va tine.

| crud a răspuns:

Sunteti doua persoane cu gusturi total diferite. Daca ea nu e dispusa sa se schimbe, de ce vrei tu sa o schimbi? Ti se pare ca esti mai bun decat ea? Ok, atunci nu va potriviti si solutia este simpla: cauta alta fata, care sa faca ce vrei tu: la cratita si la crescut plozi. Misto viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine crezi că citește când scrii așa?

| Freya1 a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......lgbt-sunt/

Ai văzut intrebarea asta?
În fine, in primul rand nu poti după 4 luni sa iti faci planuri de familie si copii, in al 2-lea rand sunteti impreuna doar pe internet nici macar fata in fata si in al 3-lea rand nu poti sa comanzi viața nimănui.In situatia de fata suferi de o gelozie morbidă si exagerezi mult.Nu stiu ce varsta aveti si poate ca sunteti copii si nu e ok sa meargă în cluburi, dar nu poti nici sa exagerezi asa si sa devi paranoic ca toti bărbați din club vor sa se de-a la ea sau sa profite de pe ea ca doar nu e ruptă din stele sau s-au terminat femeile.Si nici nu poti sa o faci destrabalata pentru ca e tânără si vrea sa se distreze.
În situația asta cred ca tu sari calul si e ok sa o lasi in pace.

| Simpatic a răspuns:

Sunteti copii si va purtati ca atare, din ce mi-ai scris imi dau seama ca sunteti fragezi la minte si nici nu ar fi trebuit sa va ganditi la relatii la varstele voastre, dar uite ca netul este si bun dar si destructiv, depinde cum il folosesti.
Voi trebuie sa intelegeti ca sunteti doar niste amici virtuali, o relatie de iubire care nu este palpabila nu este o relatie in sine sub nicio forma.
Ai doua posibilitati sa o intalnesti sau sa lasi lucrurile asa cum sunt si sa-i explici ca sunteti amici si continuati legatura dar fara sa va certati caci amicii nu au voie sa se certe intruna ca de asta sunt amici si nu iubiti, nu ca in cazul al doilea ar trebui sa te certi.
Si nu este destrabalata, doar doreste sa iasa din cotidian, adica nu toata lumea are pasiune sa citeasca Biblia si sa stea in casa, apropo de faptul ca ai zis ca esti credincios.
Multi inteleg gresit faptul ca nu doresti relatii sexuale pana la casatorie cu a fi credincios, apropo si hotii sau talharii inainte de de a da o lovitura fac o cruce si zic si un Doamne ajuta! asta Ii face credinciosi?

| Anonim24122004 explică (pentru Simpatic):

Nu, nu is genul ala de persoana stai calm

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Ce alte semne mai vrei ca asta nu-i vreo relatie sa duca undeva?

| Anonim24122004 explică (pentru Neamtu20):

Am pus tongue
Vezi inca o data