| AnonimMM678 a întrebat:

am prieten de 10 luni, oare ma iubeste chiar daca e asa posesiv si gelos chiar obsedat nu fac nimic fara stirea lui, stiu ca nu i normal asa ceva, uneori ma intreb daca ma iubeste, si ca i asa gelos si poseziv deoarece nu vrea sa ma piarda, imi place la el ca ma vrea naturala, fara sa ma dau cu nimic pe fata, stiu ca ma iubeste, daca nu ar faceo ar iesi cu prieteni lui nu cu mine, nu mar fi prezentat parintilor lui, se cearta cu mine din orice, odata m-am facut cu rimel pe la ochi si era sa se desparta de mine, de ce face asta ...cand suntem unul cu altul impreuna e ok totul, dar cand nu mai suntem o ia razna tot, e gelos, cand nu am semnal si vorbesc cu el la telefon si mi se inchide si il sun din nou crede ca vorbesc cu altu, si se supara sad oare ma iubeste, oare tine la mine, oare ii e frica sa nu ma piarda de face de astea, si eu sunt geloasa dar nu i spun ce sa faca...sad

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fugi cat mai departe de el. Gelozia este o boala. Asta nu se vindeca.

| danay72 a răspuns:

Iubirea adevărată nu este geloasa.Nu se irită. Iubirea se bazează pe încredere reciproca. Nu impune și nu obliga pe nimeni.