| Alexyne a întrebat:

Buna, am ramas insarcinata(in sfarsit) si as vrea sa ii spun sotului dar nu stiu exact cum, vreau sa fie o surpriza, m-am gandit prima data sa pun pe cineva sa ii livreze la locul de munca o cutie impachetata frumos cu perche de botosei de bebe dar mi se pare cam prea simplu, ceva idei mai frumoase pentru a ii spune sau sa ii dea de inteles?

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Ideea ta e frumoasa dar uite cateva dragute:
1.Ii pregatesti o cina romantica, mancarea lui preferata, lumanari, incense si in timpul desertului sau cand crezi tuca e ok ii arati testul de sarcina;
2.Cand sarcina e putin mai avanzata maxin 9-10 saptamani ii lipesti poza cu ecografie pe oglinda din baie sau unde merge el prima data dimineata;
3.Cumpara de pe net un tricou cu scrisul"tatic in devenire" sau"In curand voi fi tatic" sau altele sunt f multe
4. Dimineata cand va treziti ii spui "buna dimineata tati sau taticule" poate o sa ii ia ceva timp pana isi va da seama;
5.Strecoara-i in buzunar testul de sarcina pozotiv cand pleaca la servici si asteapta apleurile sau mesajele;
6.Fa 2 cafele si pe cana ta scrie "fara cofeina timp de 9 luni" si cand te va intreba de ce spune-i din prima.
Succes si sarcina usoara... take care

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu, pur și simplu, vorbiți față în față! Nu este o surpriză, este o bucurie, care trebuie trăită împreună!
Sănătate, sarcină ușoară și naștere fără dureri mari!

| corbulalbrosu a răspuns:

Este muuuuult prea devreme pentru a face ecografia in care sa apara o sarcina vizibila.
Mai degraba confectionezi 2 testere de sarcina uriase, pe care sa se vada si din ''avion'' ca rezultatul este POZITIV. Succes!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta trebuie spus direct. Nu ai ce să ascunzi, botoșei, chestii, minuni.

| alina2k18 a răspuns:

Faci o echografie si ii dai poza.

Răspuns utilizator avertizat