| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am revenit din nou cu o întrebare.
Am cunoscut acum 3 săpt sau o lună nu mai știu sigur o fată.
Ea are prieten doar că nu s-au văzut, el e din alta parte iar ea a stat numai la țară.
Și i-am zis că dacă are nevoie de ceva să-mi spuna sau daca e singura și se plictisește sa-mi spună că ies cu ea la ce ora vrea.
Pe lângă asta i-am zis ceva despre mine că îmi place să ajut foarte mult persoanele cu bani la săraci și ajut cu editarea pozelor și tot așa.
Pe lângă asta fac și trucuri cu cărți dar nu pe bani.
Si când îi arătăm câte ceva nou punea Emoji uri ♥️ și zicea cum? și zicea că îi place foarte mult ceea ce fac.
Și astăzi am întrebat-o daca mă place și a zis ca prieteni bineînțeles și i-am zis daca vrea să iasă cu mine și a zis,, nu stiu" sau "Vorbim".

Eu am 16 ea 15.
Ea este foarte scunda are 1.49 iar eu 1.85.
Eu i-am spus că nu arat bine la corp dar ea tot spune că sunt perfect.
Dacă se va despărți de prietenul ei credeți că se va pune cu mine?
Și o întreb mereu, ce faci? ești bine? vrei sa te ajut cu ceva?
Și ce întrebări să îi mai pun și cum aș putea să mă întâlnesc cu ea?
Scuzați greșelile gramaticale, am scris in graba.
Răspunsuri serioase va rog.

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Inainte sa-ti raspund la intrebare, tine minte un aspect: tu ai fost ala care te-ai oferit sa-i fi scalvul perfect, tu te-ai bagat singur in friendzone-ul ei. Ti-ai facut-o cu mana ta si voi explica in detaliu mai jos. Urmatoarele cuvinte nu sunt ca sa te jignesc, sau sa lovesc in tine. Dar ai nevoie sa auzi adevarul crud si rece.

Ai comis toata lista de greseli care nu trebuiau facute:

1. Te-ai oferit s-o sprijini oricand "cand se plictiseste" - i-ai dat de inteles ca nu esti deloc pe treaba ta si ca se poate folosi de timpul tau la discretie - MAAAAAAAARE GRESEALA!

2. Te-ai oferit sa iesi cu ea la ce ora doreste - ii demonstrezi ca vrei sa fi un catelus fidel, sa stai sluj, sa te rostogolesti si sa joci pe mortul cand iti ordona ea - MAAAARE GRESEALA!

3. Ai dat detalii despre persoana ta. Fetele vor folosi orice informatie despre tine impotriva ta, fie ca sa te barfeasca la prietenele ei ca esti un catelus fidel si un fraier nedemn de relatie, sa te santajeze sau sa-ti interzica chestii bazate pe informatiile oferite de tine. Niciodata nu spune mai mult decat trebuie unei femei. Oricum, MAAAAAAARE GRESEALA!

4. Daca esti darnic cu banii pentru saraci, inseamna ca se va astepta sa fi darnic cu banii si pentru dansa. Banii care poti sa ii folosesti pentru tine, se vor duce pe funduletul ei, iar asta fara sa-ti ofere si ea la randul ei ce vrei tu de la ea, relatie/sex/etc. Bravo. Mare greseala!

5. Te lauzi ca stii sa editezi poze. Incerci maxim sa iti arati utilitatea ta ca barbat. Ea ca fata nu are nevoie decat sa existe si sa respire. Tu trebuie sa fi priceput la ceva ca sa fi valoros. I-ai demonstrat ca tu te vezi sub nivelul ei. Ea doar trebuie sa existe si e valoroasa, tu trebuie sa fi capabil sa faci chestii (editat poze printre altele) ca sa ai valoare. I-ai demonstrat ca nu te respecti pe tine insuti si nu te consideri suficient de valoros pentru ea cat sa te vezi intr-o relatie cu dansa, doar pentru simplu fapt ca esti TU cine esti, nu pentru ca... POTI SA EDITEZI POZE. Mare greseala.

6. Faci trucuri cu carti. Inseamna ca esti dispus sa fi arlechinul ei, clovnul ei, s-o stimulezi, s-o faci sa rada de fiecare data cand ea asteapta asta de la tine, iar cand se plictiseste de trucurile tale cu carti, te va intreba (altceva mai sti sa faci). Iar asta pentru ca de la inceput i-ai dat de inteles ca singurul mod in care te vezi tu valoros este cand faci chestii: editezi poze, faci trucuri cu carti, si nu pentru ca pur si simplu esti un om misto. Mare greseala.

7. Motivul pentru care iti zice "nu stiu" sau "vorbim" se traduce in "inca nu sunt suficient de disperata sa ma folosesc de tine, inca are cine sa-mi ofere atentie, cineva mult mai bun decat tine, cand nu voi mai avea cineva mai bun decat tine, si voi fi nevoita sa ma multumesc cu fraierul de tine, ma voi folosi de... aptitudinile tale ca sa-ti dau impresia ca m-ai atras, nu pentru ca m-ai cucerit sau ceva". Cam asa se traduce.

8. I-ai dat de inteles ca nu esti multumit de propria imagine corporala, i-ai demonstrat ca ai o stima de sine scazuta si stie ca esti o persoana sigura, care nu va mai avea pe nimeni, stie ca poate sa te refuze oricand cu orice iar tu nu pleci NICAIERI, fraierica. Nu cauti alte fete pentru ca esti mult prea orbit de dragoste pentru ea. Iar cand nu va mai fi cu tine, stie ca orice trebuie sa faca este sa te paraseasca ca sa te faca sa suferi iar asta va fi ultima satisfactie a ei inainte sa nu se mai foloseasca de tine. MARE GRESEALA!

Nu te respecti, nu te respecta.

Ti-a spus ca esti perfect? Perfect pentru exploatat.

Faptul ca o bombardezi mereu cu "ce faci", "esti bine", "vrei sa te ajut cu ceva" e ca putoarea putrefactiei. Nu doar ca o scarbesti, o plictisesti si o indepartezi complet de orice idee de relatie cu tine, dar ii dai de inteles ca esti o persoana sufocanta si obositoare.

Ai fost invatat prost de la o varsta frageda sa servesti femeia ca sa obtii afectiunea ei, iar asta va lucra impotriva ta. Cineva te-a invatat prost sa servesti femeia in toate felurile iar asta te va explune la esec si suferinta maxima. Inca esti foarte tanar. Uita tot ce ai invatat despre femei si slujitul acestora. Vrei sa ai succes, invata sa NU-TI PESE.

Cum am mai spus: nu zic cuvintele astea sa te jignesc, sau sa lovesc in tine. Dar ai nevoie sa auzi adevarul crud si rece.

Sfatul meu este sa continui cu aceasta relatie, doar ca sa ai exemplul concret in realitate cat de parsive si dualiste sunt fetele si de cat sadism sinistru sunt capabile cand vine vorba de exploatarea baietilor naivi. Iar cand se vor adeveri toate argumentele mele, vei reveni la comentariul meu, si vei avea o revelatie. Acum esti prea plin de hormoni, prea orbit, prea insetat, prea ca la tara! Sa nu carecumva sa ai tendinte sinucigase dupa muierea asta. Ia-o ca pe o lectie dura de viata. Namaste!

| redutzu a răspuns (pentru OrdanKarris):

O să fac tot ce ai zis, mersi frumos. =)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde sa se puna cu tine? Fii mai explicit?

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât are prieten e urat să te bagi.
Poți să pățești la fel când vei avea o relație. Să apară din senin un băiat care să vă despartă.
Uneori roata se întoarce.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca are prieten, si te bagi peste el, atunci urat din partea ta happy
Adica ma gandesc ca nici tie nu ti-ar place sa fii cu cineva, si sa-ti combine altul prietena laughing) sau poate ca da, daca faci lucrul asta happy

| redutzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu de asta dar ea mi-a zis la o poza că ar vrea să ieșim la un suc

| MGEORGESCU a răspuns:

Uite cum va eu lucurile in situatia relatata de tine: tipa asta nu prea stie ce vrea de la ea, de la tine, de la respectivul, de la viata in general. Faptul ca ea se considera a fi intr-o relatie cu respectivul tip pe care nu l-a vazut niciodata ar trebui sa-ti dea un pic si tie de gandit, si spun asta pentru ca ea joaca la 2 capete cel putin(zic si eu), insa pe de alta parte faptul ca relatia ei este virtuala o face sa mai vada si in alte directii si nu e ok pentru ca daca stie ca asta nu duce nicaieri atunci sa se desparta si macar stie una si buna. Tu esti cam in plus, sau roata ei de rezerva sau ce vrei tu, dar nu e ok sa stii. Acum tu stii mai bine ce si cum, dar mai analizeaza situatia. Succes!

| redutzu a răspuns (pentru MGEORGESCU):

Am înțeles mersi frumos