| niic a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi daca se poate.
Am o relatie de 3 luni, ma inteleg f bine cu iubitul meu, dar de la un timp pare f distant de mine. Am vorbit cu el, mi-a spus ca a avut niste probleme in familie si de aceea se purta mai ciudat. Nu stiu daca chiar au fost problemele de familie sau m-a mintit.
La inceputul totul era ok, ne intelegeam excelent, vorbeam despre absolut orice, dar i-am vazut arhiva de la mess vorbind cu o fata despre mine, ma injurase si radea de mine(asta fiind la 2 saptamani de cand eram impreuna), in fine, l-am iertat, am trecut cu vederea, venise ziua mea mi-a luat si cadou, mi-a cunoscut si parintii, mi-a lasat parolele de la mess si de la facebook desi nu i le cerusem pentru ca aveam incredere in el. Astazi i-am cerut o pauza pentru ca vreau si eu sa ma schimb, probabil uneori sunt si eu mai posesiva, geloasa, suparacioasa si rautacioasa, pentru ca mi-e frica sa nu ma insele sau alte chestii. am mai trecut prin faze de genul acesta si nu mai vreau sa trec iar. Tin sa mentionez ca el este mai mic decat mine cu 2 ani, asta nu mi se pare o problema, pentru ca sunt de parere ca daca 2 persoane de iubesc cu adevarat, nu conteaza varsta. As vrea sa am din nou incredere in el si sa nu mai fiu asa geloasa, am incercat dar nu prea am reusit

12 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Mai sunt baieti pe lume, si cred ca ar trebui sa il lasi, meriti ceva mult mai bun!

| sabin89 a răspuns (pentru DenisaMetal):

De unde stii ca merita ceva mai bun? O cunosti de undeva?

| DenisaMetal a răspuns (pentru sabin89):

Pentru fiecare avem ceva peticul lui, adica e cineva pus deoparte si pentru ea.happy

| sabin89 a răspuns (pentru DenisaMetal):

Aha, inteleg.

| Roxana121 a răspuns:

Ar fi trebuit sai dai papuci dupa ce tea injurat pe mess, asta spune multe, nu cred ca ar trebuie sai dai ragaz pentru ca totu e clar, n-are intentii serioase cu tine, daca a stat timp de 3 luni cu tine nu inseamna ca a fost sincer si ca tea iubit:baieti poti fi foarte buni personaje care interpreteaza totul ca la carte pentru a ajute in punctul destinat, pe care sil doreste, apoi te lasa fara sa-ti dea explicatii, ca sa nu ajungi sa fi parasita mai bine paraseste-l tu succes.

| Dariusuu a răspuns:

Renunta la el, nu te merita.

Intr-o relatie nu este nevoie de parola si messul, chiar nu isi au rostul.

Increderea e m-ai importanta, daca tu esti geloasa inseamna ca chiar ai motive, si areti ca iti pasa de el.

Vezi daca nu se schimba.De ce sa fi-ti doua persoane nefercite? Cand poti forma un cuplu cu altcineva find doua persoane fericite.

Lasa timpul sa treaca. Vei sti ce sa faci.

Te pup.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Încrederea trebuie oferită acelor persoane care-ţi dau motive. De aceea, gândeşte-te câte motive întemeiate ai să oferi încrederea ta.

| DiazAndreea a răspuns:

Pai daca dupa 2 saptamani a vorbit urat despre tine...acum ce crezi ca face? eu consider ca nu are niciun rost relatia asta, dar totusi trebuie sa i ceri o explicatie si sa iti demonstreze ca tine la tine

| IAliveInHell a răspuns:

Lasa-l nu te merita mai ales ca-i un porc de injura pe la spate

| mirlanul a răspuns:

Pai lasa-l ca e prost asa e lumea

romîni nostri

totul se rezolva cu timpul
te pup.

| ancaroxy01 a răspuns:

Daca la inceput vorbea asa urat, nu stiu poate isi bate joc de tine, sau poate chiar a avut niste probleme. Eu zic sa vezi cum se mai comporta si daca tu crezi ca el nu te mai iubeste atunci te desparti de el.
Poate ca diferenta dintre voi l-a facut sa nu-i mai placa de tine.
Dar eu zic ca nu conteaza anii.
Sper sa va impacati. :*
O zi frumoasa sa ai!

| Camiii98 a răspuns:

Pai, nu ai procedat corect. Ar trebui sa vorbesti cu el, calm. Si sa iti povesteasca totul. Fiind ca ti-a dat parolele de la mess si de la facebook, inseamna ca tine mult la tine, si nu vrea sa te minta. Nu multi baietii isi dau iubitelor parolele de la mess si facebook. A procedat asa, pentru ca a vazut ca nu iti prea place cum se comporta cu tine, si a ales sa te convinga ca nu are nimic cu nimeni.
Daca as fii in locul tau, as merge la el si as discuta in mod civilizat.
Impaca-te cu el, merita.
Funda, sper :*