| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am și eu o dorință.
Fiindcă azi e Black Friday, tatăl meu și-a cumpărat un calculator scump nou (+5000lei).
Eu îmi doresc mult să îmi ia și mie o tastatură de 84 lei,
https://emag.page.link/pMk4K,dar a zis că nu îmi ia.
(sigur are bani să îmi ia, dar nu știu de ce nu vrea).
Ultimele mele note sunt:
-9, 75 la test la fizică
-9, 40 la test la geografie
-10 la test la germană
Și, da, sunt cuminte.
Îmi puteți spune va rog ce sa fac ca să îl conving?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Zi-i ca vrei sa muncesti pentru cei 84 lei, sa-ti zica ce sa faci.

De invatat nu inveti pentru bani ci pentru tine, sa ai un viitor mai bun in viata. Iar cuminte esti ca sa apuci sa ai un viitor - ala mai bun pentru care inveti.

5 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Te tachineaza... o gasesti sub brad de Craciun!

| Bizon95 a răspuns:

"dragut" tata ai
foarte "dragut"
sper ca SIMTI ghilimoacili
iti flutura sub nas un calculator de 5mii+ de lei, ai note bune dar nu iti ia o tastatura amarata pe care ti-o doresti

ministrul energiei a declarat la un moment dat in fata reporterilor ca, gazul (care e energie termica) nu are nici o legatura cu energia, asa ca un reporter l-a intrebat daca stie ce e aia curent electric

pe tatal tau l-as intreba daca a auzit de educatie si daca el crede ca asta e educatie!

| StefanE2019 a răspuns (pentru Bizon95):

Mi-a pregătit o surpriză, nu am primit tastatura, dar...
Azi, când m-am întors de la cursurile de robotică, m-am trezit cu un monitor nou pe birou.
https://emag.page.link/bHDNv
Nu mi-a venit să cred, am plâns.

Deci, acum 1 an, am strâns 2500 lei, din care mi-am luat un PC din piese, cu i3, RX580 8GB, AsRock Z87 Extreme3, 16GB RAM și un SSD de 500GB, și eram foarte supărat că aveam un monitor vechi, 720p.
Acum, sunt foarte fericit cu acest nou monitor.
Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!
#RespectTATA #RespectTPU

| Bizon95 a răspuns (pentru StefanE2019):

Nicewinking
ma bucur pentru tine!

| StefanE2019 a răspuns:

Nu mi-a luat tastatura, dar mi-a pregătit o surpriză. Azi după ce m-am întors de la cursurile de robotică, m-am trezit cu un monitor nou pe birou.
https://emag.page.link/bHDNv
Chiar și așa, vă mulțumesc pentru răspunsuri!
#RespectTPU #RespectTata