| saramarinet a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare. Ce pot face daca parintii mei ma abuzeaza fizic, verbal si psihic, m-au amenitat ca ma omoara, m-au strans de gat si m-au jignit de nici nu va puteti imagina? Nu stiu ce sa fac.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui varsta ta. Daca esti minor te poti adresa protectiei copilului din judetul tau.

| mgtow a răspuns:

O sa pleci in camin de copii abandonati pana la 18 apoi in chirie o sa stai inveti sa te descurci in viata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Suna la telefonul copilului si nu mai sta pe ganduri. Nu trebuie sa te gandesti ca ai putea pati ceva dupa, totul o sa fie mai bine chiar.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apelează la alte rude pentru ajutor, spune-le ce ți se întâmplă. În caz că nici ele nu intervin, apelează la Protecția copilului dacă ești încă minor/ă.

| FreedomAli a răspuns:

Buna. Este groaznic ceea ce povesteti, imi pare foarte rau sa aud ca exista parinti atat de iresponsabili si fara suflet. Iti las aici Telefonul Copilului si site ul lor: tel 116 111 si adresa www.116111.ro
Te rog mult sa apelezi la ei si daca ai nevoie de ajutor scrie mi la adresa: alin.alin199887@yahoo.com, trebuie sa faci ce este mai bun pentru tine chiar daca uneori este greu sa iei anumite decizii. :)