| alexandraaba a întrebat:

Buna am si eu o intrebare... oare dc prietenul meu nu mai imi spune cuvinte frumoase inainte imi spune ingeras, bebe... acum nimic oare l-am plitisit eu? caci eu ii spun regulat ca il iubesc si bebe si pui si gurita...

12 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cati ani aveti? si de cat timp sunteti impreuna?
Daca sunteti adolescenti si sunteti de putin timp impreuna...cred ca s-a cam plictisit...si incearca subtil sa se distanteze de tine.
Daca sunteti de mai mult timp impreuna. iar sigura schimbare pe care o observi in comportamentul lui e apelativul pe care il folosea inainte si nu il mai foloseste acum...probabil si-a dat seama ca sunt doar niste mataieli spuse pentru a suna "sweet".
Mama ta nu cred ca ii spune tatalui tau "pui" sau "bebe" sau "gurita". Fiecare relatie ajunge la un moment dat sa schimbe apelativele...pentru ca...sunt in plus de multe ori.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nony... o gramada de persoane spun cuvintele respective doar sa sune frumos...nicidecum din suflet.

nony
| nony a răspuns:

Plictiseala.si nu de cuvinte, ci de relatie.
Hai sa nu ne ascundem dupa vorbe si sentimente, adevarul este ca atunci cand spui aceste cuvinte, le spui din inima, si nu ca sa sune frumos.
Deci...

| monyk a răspuns:

Buna, crede-ma ca la inceput majoritatea folosesc cuvintele astea, ori ca vrea sa seduca fata, ori ca poate chiar simte nevoia sa iti zica, sunt 2 variante:ori nu mai simte pentru tine la fel ca la inceput, s-a plictisit sa tot iti spuna, sau poate a realizat k conteaza mai mult faptele decat vorbele si cum e baiat poate acum crede ca e banal pentru el sa zic asa, dar e frumos sa alinti partenerul/...

| Linda a răspuns:

Pentru ca esti mai indragostita tu de el decat el de tine. Pentru ca probabil ai ajuns deja in patul lui. Eu nu as mai fi cu el daca nu m-ar cere de sotie, tot procesul (Daca si tu ai vrea sa fii cu el). Altfel ori sta cu tine din comoditate si plictiseala, ori tot te paraseste intr-o buna zi. Baietii sunt cuceritori (mult d ei) Daca nu mai au ce cuceri, sunt plictisiti.

| Criiss16 a răspuns:

Nu stiu.Probabil nu mai vrea sa-ti zica asa. Dar chiar daca nu iti spune asa, asta nu inseamna ca nu te mai iubeste. Daca esti asa de nelinistita din cauza asta, intreaba-l, poate iti va spune el de ce nu-ti mai zice asa.

Salutari.happy

| www a răspuns:

Mi nu mi-ar placea sa imi spuna cineva "ingeras, bebe, gurita..."
Poate si-a dat seama cat de oriiiibil suna sa ii spui cuiva ingeras sau gurita.

| yuli10 a răspuns:

Cel mai urat apelativ pe care l-am auzit vreodata e "bebe"... nu-mi vine sa cred cata lume il foloseste...
pot sa intreb, daca nu iti mai spune asa, cum te striga?big grin pe nume? in loc de "gurita da-mi si mie un pahar cu apa" zice "alexandro..."? pentru baieti nu e asa dragut sa alinte, mai ales daca mai sunt si alte persoane in jur, devine cam penibil la un moment dat.

| Andraa_3088 a răspuns:

Stii cum e, o persoana simte nevoia sa evolueze. Si o relatie trebuie s-o faca. S-ar putea ca prietenul tau sa simta nevoia unei schimbari. De ce nu incerci sa-i spui pe nume? Sunt convinsa ca suna a alint pentru el, spus de tine. Cu toate astea, exista si posibilitatea de a vrea sa se distanteze de tine. Nu ti se pare nimic suspect?

| ingerulnegru a răspuns:

Ce varsta aveti si de cand sunte ti impreuna. nici al meu nu se omoara, dar zi de zi ma alinta gurita mea si doar atat.
il mai intreb eu daca ma mai iubeste si el imi spune faptele mele ce zic?
si adevarat graieste, faptele vorbinesc pentru barbati ei nu sunt atat de vorbaretiii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii un pic mai rece si tu...asa o sa vada cum te simti.si poate lucrurile vor revenii la normal... spune-i mai rar cat de mult il iubesti.si alinta-l mai putin.asa o sa inceapa el o discutie cu tine.si o sa poti sa comunici cu el si sa aflii de ce s-a schimbat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt k nu te mi iubeste e cu altcineva