| Unanonimmm a întrebat:

Bună, am și eu o întrebare.
Unde și mai ales cum se curtează o fata? Știu ca e o întrebare penibila, din păcate eu nu stiu deși am 33 ani.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Curtatul e cel mai greu si complex lucru care il poate face un om. La 33 de ani meriti ceva mai bun decat o femeie. Raspunsul il gasesti in valoare de 6000€ la comanda. www.realdoll.com

Bula
| Bula a răspuns:

"A curta o fata" inseamna sa umblii cu fata, s-o tatonezi in diferite imprejurari, in ce masura ti se potriveste pentru o relatie stabila, eventual casnicie.

Probabil, expresia vine in a umbla un curtea /casa fetei mai des, cu intentia de a o cunoaste mai bine. Pentru asta trebuie sa ai si acordul familiei.

| Sonia822 a răspuns (pentru Bula):

Eu inteleg ca vrea idei cu privire la tactica, organizarea, pregătirea și ducerea luptei mai departe, nu analiza pe text laughing

| Panamax a răspuns:

Se curteaza in curte.

| Alexandrionelu a răspuns:

Dacă nu ai aflat pana la 33 de ani, probabil ca nu vei afla niciodată. Poți doar sa aștepți sa te "curteze" una pe tine, deși nici asta nu e sigur ca se va întâmpla...

| Unanonimmm explică:

Cred ca m-am exprimat greșit! Voiam sa întreb cum și unde pot cunoaște o femeie? Nu caut aventuri!
Din păcate pana la aceasta varsta nu am învățat acestucru banal.
Nu stiu cum ar trebui sa comversez...
Si cum îmi dau seama dacă e singura
Deci cum se procedează sa cunosc o femeie și unde ar trebui sa caut.
As aprecia dacă ma ajuta cineva, fără misoturi. Va mulțumesc