| gamze a întrebat:

Am si eu o problema de cateva zile si nu stiu cu cine sa ma consult. Am impresia ca am apendicita... dar poate e posibil sa fi racit. De cateva zile ma doare in partea dreapta, in capul pieptului, vomit si am stari de oboseala. Durerea persista dar imediat cum imi trece durerea din partea dreapta incepe sa ma doara si in partea stanga. Imi puteti da un sfat va rog?

7 răspunsuri:
| RobertTmroo a răspuns:

Maya, ca sa fii sigura de ce se intampla cu tine, trebuie sa mergi neaparat la doctor, numai un specialist poate sa te ajute..., avand in vedere ca de cateva zile te doare, vomiti, ai stari de oboseala..., asta nu e in regula si sti si tu bine, deci nu mai sta, mergi la doctor ca sa nu se intample ceva grav si evident ca sa te faci bine, nu e de jucat cu asa ceva.
Multa sanatate si noroc in toate sa ai happy!

| Emeraude a răspuns:

Du-te la Urgente, ce mai stai? Apendicele inflamat poate da in alte lucruri mult mai neplacute! Si chiar daca nu e apendicita, tot trebuie sa faci o vizita unui medic, poate fi orice altceva! Cu sanatatea nu e de jucat... ai grija de tine, insanatosire grabnica!happy

| costis a răspuns:

Un element in stabilirea diagnosticului e palparea: apesi cu degetele pe apendice si dai drumul brusc; daca e apendicita te doare ff tare la aceasta manevra. Si un medic de famile bun te poate lumina. Pana atunci tine si tu putin regim, ia niste biter suedez.

| gamze explică:

M-as duce eu la doctor dar azi nu am sa gasesc niciunul sad app Paste fericit!

| gamze explică:

Am vrut sa merg. Dar mi s.a spus ca nu est nimeni la urgenta. Doar cei care sunt de garda si ca e posibil sa ma intereneze si sa ma tina ceva in timp in spital si sa nu imi faca nimic sau sa imi gaseasca alt diagnostic. Orice e posibil acum in spiatalele astea! Toti dc buni au plecat in strainatate! of.

| gamze explică:

Apendicita am avut. Va multumesc mult pentru sfaturi. M-am si operat :*.

| Mada_5043 a răspuns:

Trebuie sa te duci la un doctor.e posibil sa ai apendicita.