| anonim_4396 a întrebat:

am si eu probleme cu mama mea.Se comporta foarte urat cu mine.Cred ca ma uraste. Orice fac nu e bine.Pentru tot ce i se intampla ei, ma acuza pe mine.Eu tac si fac, si tot nu e bine. Ce as putea face, ca mama mea sa nu ma mai considere o povara, ci pur si simplu sa ma considere iar baiatul lui.Nu mai rezist.sad

9 răspunsuri:
| anna01 a răspuns:

"iar", se purta frumos cu tine inainte si acum s-a schimbat brusc? Daca da, tu stii ce ai facut si ai suparat-o. Daca este un comportament de-o viata, nu ai ce sa-i faci, va trebui sa traiesti si fara aprobarea, intelegerea ei.

| Miha a răspuns:

Cred ca e doar o iluzie! Mama ta te iubeste numai ca nu stie sa arate asta! Incearca sa rezolvi asta prin comunicare, discuta cu ea si explica-i ce te deranjeaza si de ce se comporta asa cu tine.
Nu gandi astfel orice mama isi iubeste copilul, oricum ar fi el.Incearca sa o intelegi si daca poti fa lucrurile mult mai bine si in avans decat ce facea inainte. O sa vezi ca dupa ce ii vei afisa problema se va schimba.
Bafta:*

| danaalexa a răspuns:

Nu te uraste, uneori oamenii spun lucruri pe care nu le gandesc si fac lucruri care i-ar putea rani pe cei din jur dar asta nu inseamna ca o fac cu vointa sau ca te uraste probabil e o persoana stresata si nu isi da seama ca te raneste ea spune si face din nervi ce face incearca sa-i explici ce simti intr-un mod frumos si daca nu merge nici asa sa nu mai taci si sa faci las-o in pace sa isi dea seama cum e sa fi rau

| DdDdde a răspuns:

Ai putea sa incerci sa te imprietenesti cu ea, si sa ii spui ca o iubesti foarte mult. Poate ca nu iti da atentie acum sau poate ca a avut momente mai grele, poate ca era obosita si poate ca ar trebui sa faci si lucruri pe care nu te pune ea sa le faci.Sunt sigura ca mama ta nu te considera o povara deoarece esti copilul ei si este imposibil.Eu zic sa ai o discutie cu ea despre acest lucru si daca nu intelege, incearca sa te impritenesti din nou cu ea.big grin

Sper ca te-am ajutat!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu te inteleg perfect. Am citit sfaturile celorlalti si m-i se pare dragut din partea lor ca te incurajeaza dar daca ei nu au trecut prin aceasta situatie nu ne vor putea intelege pe noi care nu am avut norocul lor, ma refer la niste parinti mai afectuosi si intelegatori. In momentele astea numai eu stiu prin ce trec cu mama si nu stiu cum ma pot abtine sa nu fac vreo prostie. Dar asta e...trebuie sa ne luam viata in piept si sa ne cautam singuri un viitor, iar parintii isi vor da seama de greselile lor atunci cand vor avea nevoie de noi. Te pup si... sper sa-ti mearga bine. Oana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu cred ca te uraste... Te iubese...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te rog nu fi suparat ise va intoarce si iei inapoi papa

| Bianca_3626 a răspuns:

Hei sa fim seriosi.Nici-o mama nu-si uraste copilul.
Poate este intr-o perioada mai digicila din viata ei si de aceea se comporta asa.Incearca sa fii ca un psiholog pentru ea.Sa o faci sa-ti spuna ce se intampla cu ea. Spune-i ca problemele nu sunt mai importante decat familia.
Fa-o sa se simta intr-adevar mandra de tine.Pregateste-i si tu cina sau micul dejun, sau fa ordine prin casa. Oferai un cadou cu mesajul :''Iarta-ma daca te-am suparat vreodata''.
Cu siguranta vei vedea ca te va iubi mai mult:X

| ValyMha a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi problema si la mine sunt sigur ca ma uraste oi fi adoptat sau mi-o fi vreo mama vitrega thinking chiar nu stiu dar nici eu nu mai suport. Stiu ca in niciun caz nu se comporta ca o mama adevarata la mine... succes in continuarie sad sad sad sad