| Ada234 a întrebat:

am si o prietena imi este ca o sora:Xdar mereu o aud spunand
"NU MAI POT" :-( si imi este greu ma dare inima cand o vad :-(
ziua ei este marti kiss "L M A soramea' te iubesckiss"
dar totusi... vreau sa o ajut si ea imi tot zice "'fata nu te mai omora tu cu problemele mele" Ea a fot langa mine si la ine si la rau!
eu sunt langa ea mereu si chiar o iubesc ca pe o sora!
cine ma poate sfatui si pe mine?:-\ eu vreau sa o vad zambind sa imi zica "sury azi sunt fericitawhistling' uneori este fericita si ma bucura asta alteori cand este trista...imi vine sa plang :-(( ca nu o pot ajuta mai mult!
multumesc mult ca ma sfatuiti si pe minekiss
big hug

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Pai de ce este atat de trista prietena ta? Poate o poti ajuta chiar in rezolvarea problemelor(bineinteles si cu ajutorul nostru). Va fi mai fericita daca va invata macar cum sa scape de o parte din probleme. Da-ne amanunte.

| Daria a răspuns:

Petrece mult timp cu ea, faceti lucrurile care ii plac.happy
Spune-i c-o iubesti si ca ti-e ca o sora. Spune-i ca toata lumea e alaturi de ea si o iubeste(tu, familia ei...).
Fa-o sa rada, sa se simta bine si daca poti, organizeaza-i o petrecere de ziua ei cu toti cei dragi ei, sau cumpara-i un caodu frumos, pe care nu-l va uita.
Succes, si sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele.:*

| fluturas a răspuns:

Incearca sa afli mai intai de ce e suparata, poate are ceva probleme si poti sa o ajuti happy petreceti mai mult timp impreuna si o sa uite de problemele ei, fa-o sa inteleaga ca iti pasa de ea si vrei sa o vezi fericitawinking

| Biencush a răspuns:

Incearca sa gasesti pentru voi doua activitati care sa ii faca placere:mergeti singure la cumparaturi, la film, face-ti-va parul/unghiile/ una alteia.Iesiti impreuna la plimbare in parc, frigul asta o sa ii inghete supararea, iar pe urma intrati la cald, in casa, beti un ceai sau o ciocolata si o sa vezi ca se va simti mai bine!

| Ada234 explică:

Multumesc mult Biencush kiss sper sa ma ajutekisssfatul taukiss
>big grin

| Ada234 explică:

Multumesc Daria kiss multumesc foarte mult
>big grin

| Ada234 explică:

Pai parinti ei sunt despartiti si ea este in grija mamei si marti este ziua ei. si ea nu vrea decat sa isi vada tatal dar mama ei nu este de acord.si ii cumpara cadouri si vrea sa ii fac o petrecere de ziua ei dar ea nu vrea decat sa fie ca o alta zi obisnuita! nu vrea nimic mai mult!