| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am un unchi care locuieste sub acelasi acoperis cu mine, dar nu ne intelegem! Cand trecem unul pe langa altul el imi reproseaza niste cuvinte deocheate! El ma uraste, inteleg dar ce as putea face sa ne intelegem cat de cat?
El is pierde toate ziua la pc si vorbeste cu prietenii la telefon cand ar putea sa aibe deja o familie! Nu stie sa aprecieze persoanele din jurul lui!
Ce sa fac?
Cum sa ne intelegem?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singurele solutii: ori te rastesti la el ori pleci de acolo. Idiotii nu inteleg de vorba buna.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este problema ta ce face unchiul tau toata ziua!
Vezi-ti de treaba ta, ca legal nu ai nici un drept asupra lui sau cu cine este el prieten.
Nu-ti convine, ignora-l sau evita-l ori muta-te!

| Lioana a răspuns:

Poate ca nu are nimic cu tine. Poate ca asa e felul lui de a fi: mistocar. Poti intra in joc si sa-i raspunzi la fel sau poti sa-i spui ca te deranjeaza cum vorbeste cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! In primul rand de ce locuietste cu tine in casa? Si in al doilea rand, de ce te uraste? Sincer, nu prea inteleg oamenii astia rai si plini de ura. Eu am niste unchii super, iubitori si de treaba.
Eu cred ca e suparat si n-are pe cine isi varsa nervii. Cu atitudinea lui nu va avea o femeie in viata lui, parerea mea.
Revin la intrebarea ta. Incearca sa te apropii de el si sa fii interesata de el, adica de PC si se face el. Spune-i in fata cum te simti cand se comporta urat cu tine. Vorbeste si cu parintii tai despre asta. Funda? :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salotanul ai vreo problema? Nu mai comenta si vezi-ti de viata ta. Nu sunt singura care fac asta, frustratule.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora-l. E prea imatur sa te intelegi de vorba buna cu el

| CrystyCRS a răspuns:

Ai face bine sa le spui parintilor, asta este singura situatie. Funda?

| Salontanul a răspuns (pentru CrystyCRS):

La toate raspunsurile ceri funda. Nu esti la cersit in centrul orasului!

| Andreea150203 a răspuns:

Încearcă să stai de vorbă cu el şi să aflii de ce se comportă aşa cu tine. Dacă cumva ai vreo "vină" în toată povestea asta, încearcă să îți ceri scuze. încearcă să îi explici ca nu e bine cum se comportă.
My opinion: Mi se pare imatur ceea ce face.
*kisses*